2021-2022 m.m. naujienos

Ruošimasis protmūšiui ,,Žalioji odisėja. Jaunučiai 22“

Šeštos klasės mergaičių komanda, besiruošdama dalyvauti protmūšyje ,,Žalioji odisėja. Jaunučiai 22“, gavo praktinę užduotį - suruošti gautas rūšiavimo dėžes ir jas patalpinti mokyklos teritorijoje. Todėl nusprendėme pakalbėti klasėse apie rūšiavimo svarbą ir kaip reikia rūšiuoti.

plačiau
 
Priešvelykinis rytmetis edukacijoje „Tas Velykaičio gražumėlis“

Vieną balandžio priešvelykinį rytmetį 3-4 klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Tas Velykaičio gražumėlis“, kuris vyko Jono Basanavičiaus gimtinėje.

plačiau
 
Trečiokų viešnagė Bulvės muziejuje

Agronomo Jono Valaičio Bulvės muziejų Kudirkos Naumiestyje šiais metais aplankėme  su būrelio „Jaunasis tyrėjas“ nariais ir mokytoja  A.Balčiūniene pirmieji kaip mokinių grupė. Mums teko garbė išrinkti skaniausią bulvę, skirtą traškučių gamybai. Jonas Valaitis mielai pavedžiojo ir supažindino mus su Kudirkos Naumiesčio miesto įžymybėmis ir įdomybėmis. Vaikų nustebimui - teko pabūti ir prie Rusijos sienos. Ekskursijos pabaigoje visų vaikų laukė soti staigmena. 

plačiau
 
Mokiniai apdovanoti konkurso ,,PANGEA 2022“ padėkomis

3-4 klasės mokiniai, dalyvavę Tarptautiniame matematikos konkurse ,,PANGEA 2022“, apdovanoti padėkomis už dalyvavimą.

plačiau
 
Tarptautinė vaikų knygos diena bibliotekoje „Knyga – mintis, protas, vaizduotė“

Tarptautinė vaikų knygos diena bibliotekoje „Knyga – mintis, protas, vaizduotė“ pirmoje klasėje. Pirmos klasės mokiniai, paminėdami Tarptautinę vaikų knygos dieną, mokyklos bibliotekoje organizavo integruotą lietuvių kalbos, dailės ir technologijų pamoką. 

plačiau
 
Pirmokai ir antrokai dalyvavo akcijoje „Velykinis atvirukas seneliams“

Pirmos ir antros klasės mokiniai vyko į Kudirkos Naumiestį ir dalyvavo V. Kudirkos muziejuje organizuotoje akcijoje „Velykinis atvirukas seneliams“. 

plačiau
 
Pradinukai sulaukė svečių iš Vištyčio regioninio parko

Balandžio 4 d. pradinių klasių mokiniai sulaukė svečių iš Vištyčio regioninio parko. Atvykusi specialistė Živilė Grimailaitė pravedė edukacinę pamoką „Pasitikim grįžtančius paukščius“.

plačiau
 
Pirmokai dalyvavo popietėje „Švarūs dantukai - gražūs vaikučiai“

Pirmos klasės mokinukai dalyvavo popietėje „Švarūs dantukai - gražūs vaikučiai“. Visuomenės sveikatos specialistė A. Matulevičienė papasakojo vaikučiams apie dantukus, taisyklingą jų priežiūrą, kad dantukų neskaudetų ir jie kuo ilgiau išliktų gražūs ir sveiki, kurie maisto produktai yra dantukų draugai, o kurie priešai.

plačiau
 
Pokštų ir Juokų diena pirmoje klasėje

Balandžio 1-ąją, minėdami Pokštų ir Juokų dieną, pirmokai vykdė trumpalaikį projektą „Melagių pilis“. Nuo ryto klasėje, kuri pavirto Melagių pilimi, girdėjosi vaikų pokštai ir juokas. Keliavome po pilies karalystę, kurioje pasitiko stotelės - Kūrybos, Mįslių, Kryžiažodžių, Išminties, Sporto ir Linksmybių. 

plačiau
 
Integruotą pasaulio pažinimo ir lietuvių kalbos pamoką trečiokai praleido Sūdavos krašto muziejuje

Kovo 30 dieną 3 klasės mokiniai integruotą pasaulio pažinimo ir lietuvių kalbos pamoką praleido Sūdavos krašto muziejuje. Savo akimis palygino žmonių gyvenimo būdą, užsiėmimus bei laisvalaikį seniau ir dabar. 

plačiau
 
Pradinukų sėkmės „Kings“ olimpiadose

Klausučių skyriaus 2 klasės mokinė ANDRĖJA PAJAUJYTĖ, Sūdavos pagrindinės mokyklos 3 klasės mokinė ALICIJA BENDARAVIČIŪTĖ dalyvavo „Kings“ pasaulio pažinimo olimpiados kvalifikaciniame etape ir abi mokinės pateko į finalą, kuriame pasiekė pirmąjį žinių lygmenį savo amžiaus grupėje.

4 klasės mokinys GEDEMINAS TAMOŠAUSKAS dalyvavo matematikos olimpiados finaliniame etape ir pasiekė antrąjį žinių lygmenį.

 

plačiau
 
Laimė lydėjo piešinių konkurse „Kaukėtos Užgavėnės“

Klausučių skyriaus 2 klasės mokinė SOFIJA SAMUITYTĖ dalyvavo Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos organizuojamame respublikos bendrojo lavinimo įstaigų pradinių klasių mokinių virtualiame piešinių konkurse „Kaukėtos Užgavėnės“ ir 2 klasės grupėje tapo laureate.

plačiau
 
Pradinukų draugystė su „Gugeliukais“

Norėdami  paminėti ir darbais bei darbeliais įprasminti Pasaulinę Žemės dieną, pradinių klasių mokiniai kovo mėnesį vykdė projektą „Kelionė su Gugeliukais“.

Su visų klasių mokiniais skaitėme V. Aleksandravičiūtės  knygą „Gugeliukai“, aptarėme pagrindinio veikėjo Nuko nuotykius, džiaugsmus ir rūpesčius, iš plastilino lipdėme knygos veikėjus, jų darbą miške, laisvalaikį, suruošėme lipdinių  parodėlę, rinkome šiukšles apie mokyklą ir jas rūšiavome.

plačiau
 
Karjeros diena 9 ir 10 klasėse

Kovo 30 dieną 10 ir 9 klasių mokiniai dalyvavo susitikime su Kauno Karaliaus Mindaugo PRC darbuotoju ir studentais. Mokiniams buvo pristatytos mokymo programos, studijų trukmė, reikalavimai stojantiesiems. Studentai mokinius supažindino su paramediko specialybe. 
 

plačiau
 
1ir 2 kl. mokiniai dalyvavo edukacijoje „Knyga - praeities ir dabarties liudininkė“

Pirmos ir antros klasės mokiniai kovo paskutiniąją dieną vyko į V.Kudirkos muziejų, kur dalyvavo edukacijoje „Knyga - praeities ir dabarties liudininkė“. Mokiniai sužinojo kada atsirado raštas, kaip atrodė pirmosios knygos, kodėl senovėje didikai prirakindavo knygas prie lentynų, rašė žąsies plunksna.

plačiau
 
Projekto ,,Mokyklos eina. Žingsnių iššūkis 2022 m.” rezultatų skaičiavimas, mokinių apdovanojimas ir žygis su šiaurietiškomis lazdomis

Kovo 28 d. įvyko su #walk15 mobiliąja vaikščiojimo programa vykdomo projekto ,,Mokyklos eina. Žingsnių iššūkis 2022 m.” tarpinis rezultatų suskaičiavimas, mokinių apdovanojimas ir žygis su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis.

plačiau
 
2021 m. Kalbų kengūros lyderių turas

Jau keletas metų iš eilės mokykla dalyvauja VKIF organizuojamuose projektuose. Turime ne tik padėkų už dalyvavimą, bet ir diplomų. Visada smagu, kai mokyklos mokiniai gauna pačius aukščiausius įvertinimus.

plačiau
 
Vanduo – gyvybės šaltinis

Kovo 22 d. visame pasaulyje minima Pasaulinė Vandens Diena. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Kovo 16-23 d. nusprendėme paminėti Vandens dieną su 1-4 klasių mokiniais ir mišrios grupės vaikučiais.

plačiau
 
Trečiokės dalyvavo konferencijoje „Fizinė ir emocinė mokinio sveikata. Kaip ja rūpinamės ir ko dar turime išmokti?“

Kovo 22 d. 3 klasės mokinės Daniela Bruožytė ir Ugnė Šimkutė su mokytoja Alita Balčiūniene dalyvavo respublikinėje nuotolinėje pradinio ugdymo mokinių ir mokytojų konferencijoje „Fizinė ir emocinė mokinio sveikata. Kaip ja rūpinamės ir ko dar turime išmokti?”. Mergaitės skaitė pranešimą „Mokomės pažinti savo emocijas”.

plačiau
 
Karjeros diena Marijampolės PRC

Kovo 22 dieną 10 klasės mokiniai dalyvavo Marijampolės PRC karjeros dienose. Mums PRC patalpas, klases, dirbtuves, bendrabutį, laisvalaikio erdves aprodė statybos ir technikos skyriaus vedėja Vida Undzėnienė. Metodininkė mokiniams pristatė PRC profesijas, kiekvienas gavo po lankstinuką, pieštuką ir saldainį su centro logotipu. Dešimtokai dalyvavo dviejose profesijų edukacijose - transporto remontininko bei mechatronikos ir robotikos.

plačiau