2021-2022 m.m. naujienos

Trečiokės dalyvavo nuotolinėje viktorinoje „Ką žinai apie Lietuvą ir jos gamtą?”

Kovo 15 d. Daniela ir Ieva dalyvavo nuotolinėje viktorinoje „Ką žinai apie Lietuvą ir jos gamtą?”. Organizatoriai Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos mokytojai.
Daniela Bruožytė III vietos laimėtoja.

plačiau
 
Sėkmė lydėjo vaikų piešinių konkurse „Esu saugus“

Šiemet Vilkaviškio rajono savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikai bei pradinių mokyklų mokiniai ir vėl buvo kviečiami dalyvauti vaikų piešinių konkurse „Esu saugus“, skirtame paminėti Tarptautinę civilinės saugos dieną. Pirmoji vieta atiteko Sūdavos pagrindinės mokyklos mišrios grupės priešmokyklinio ugdymo mokinei Emilijai Starkauskaitei, trečiąją vietą užėmė 4 kl. mokinė Lėja Gidilica.

plačiau
 
Integruota pamoka ,,Padovanokime paukščiams namus”

Minint  inkilų kėlimo šventės 100-uosius metus, puoselėjant šią gražią tradiciją, Vištyčio regioninio parko darbuotojai Živilė ir Vaidas 6 klasės mokiniams ir ,,Jauniesiems miško bičiuliams” padovanojo gražią pamoką. 

plačiau
 
Mano mažoj širdelėj - visa Lietuva

Kovo 10 d. pradinių klasių mokiniai vykdė įvairias veiklas, skirtas paminėti Kovo 11-ąją - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.
1-2 klasių mokiniai su mokytojomis dalyvavo Vinco Kudirkos muziejuje, edukacijoje „V.Kudirkos gyvenimo mozaika”, aplankė jo paminklą bei kapą. 
Trečiokai vykdė integruotų pamokų projektą „Mano mažoj širdelėj - visa Lietuva”. 
Ketvirtokai piešė piešinius, skirtus Kovo 11-osios paminėjimui, pristatė darbus - Lietuvos simbolis su Minecraft, žaidė Kahoot viktoriną.
Visi pradinukai draugiškai prisijungė prie Ukrainos palaikymo iniciatyvos „Vaikų laisvės apyrankė”.

 

plačiau
 
Pradinukų išvyka į Kudirkos Naumiestį

Pradinukai vieną kovo rytmetį vyko į V. Kudirkos muziejų ir dalyvavo edukacijoje „V. Kudirkos gyvenimo mozaika”. Vaikus ypatingai sužavėjo atlikti kūrybinį darbą dar nebandyta technika - cementu.

 

plačiau
 
Įdomūs gamtos reiškiniai...

„Jaunieji miško bičiuliai” nuolat stebi gamtą ir pokyčius joje. Ne tik stebi, bet ir fiksuoja. 
Pastebėjimai įvairūs: nuostabios paskutinės žiemos akimirkos, pirmieji pavasariniai reiškiniai, vakarėjantis dangus.
Fiksuojame artimiausios aplinkos vaizdus, nes jie labiausiai matomi ir labiausiai mylimi. 

plačiau
 
Pirksiu - parduosiu - dykai duosiu

Kovo 4 d. Kaziuko mugė neaplenkė ir Sūdavos pagrindinės mokyklos pradinukų.

Netrūko pardavėjų, netrūko pirkėjų!

plačiau
 
Mokiniai varžėsi geografijos olimpiadoje MANO GAUBLYS

Kovo 1 d. Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos iniciatyva įvyko IV-oji „Pasaulio pažinimo” olimpiada 2-4 klasių mokiniams, o kovo 2 d. – jau XI-oji geografijos olimpiada MANO GAUBLYS, skirta 6-8 klasių mokiniams. Renginio tikslas - skatinti mokinių domėjimąsi geografija ir jos populiarinimą mokykloje bei sudaryti galimybes mokiniams varžytis savo klasės kategorijoje.
 

plačiau
 
Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

Užgavėnes pasitikikome kartu su pavasariu, su bundančia gamta – kovo 1-ąją dieną.
Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą ir pavasario kvietimą. Šiais metais gamta nustebino: žiema pasitraukė ir nevaryta. Vaikų šurmulys, Persirengėlių žaidimai išmokti per muzikos pamokas, nuo maisto lūžtantys stalai klasėse leido širdyje pajusti šventinę nuotaiką. 

plačiau
 
Trečiokė dalyvavo respublikiniame konkurse „Deklamuoju gimtajam kraštui”

3 klasės mokinė Ugnė Šimkutė dalyvavo respublikiniame konkurse „Deklamuoju gimtajam kraštui”. Mergaitė apdovanota padėkos raštu.

plačiau
 
Gamtos ir biologijos mylėtojų veiklumas

Gamtos mylėtojai ir kiti mokiniai dalyvavo įvairiose kitokiose pamokose. Aštuntokai ir dešimtokai nuotoliniu būdu stebėjo ,,Mokonomikos'' pamokas, kurias vedė atskirų sričių specialistai. ,,Jaunieji miško bičiuliai" ieškojo įvairių gamtos vaizdų ir ruošė nuotraukų koliažus.

Dešimtokai dalyvavo nuotolinėje pamokoje ,,Tarptautinė moterų ir mergaičių moksle diena", kurioje buvo kalbama, kad ir moterys bei merginos ne mažiau aktyvios įvairiose mokslų srityse.

,,Jaunieji miško bičiuliai'' ir besidomintys biologija aštuntų ir devintų klasių mokiniai vyko į ,,Žmogaus kūno dalių parodą''. 
 

plačiau
 
Pirmokai ir antrokai dalyvavo edukacijoje apie P. Mašiotą „Kai aš mažas buvau“

Pirmos ir antros klasės mokinukai vyko į Kudirkos Naumiestį, kur lankėsi V. Kudirkos muziejuje ir dalyvavo edukacijoje apie P. Mašiotą „Kai aš mažas buvau“. Daug sužinojome apie rašytoją, jo vaikystę, piemenėlių vargus, vaidinome, sprendėme matematikos uždavinius, atlikome bandymus.

plačiau
 
Rožinių marškinėlių diena

Mokykla dalyvavo akcijoje „Laikas jausti“, kurią organizavo Lietuvos moksleivių sąjunga. Mokykloje šiandien mokiniai vilkėjo rožinius marškinėlius, dalyvavo gerų darbų akcijoje ir skatino toleranciją.
 

plačiau
 
Vasario 16-oji mūsų darbuose, rankose, lūpose ir širdyse

Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip garsios, bet pamatinės. Viena tokių švenčių yra vasario 16-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, reikšminga kiekvienam lietuviui. Minėdami šią svarbią datą, visą savaitę mokykloje vyko įvairios veiklos, akcijos.

plačiau
 
Vasario 16-oji mišrioje grupėje

Mišrioje grupėje  paminėjome vasario 16-ąją - Valstybės atkūrimo dieną.

Vaikai susipažino su pagrindiniais Lietuvos valstybės simboliais.

plačiau
 
Pirmokų popietė „Tai šaunus tu, Valentinai“

Pirmokai, dalyvaudami Šv. Valentino dienos popieteje „Tai šaunus tu, Valentinai“, sužinojo šios šventinės dienos paminėjimo reikšmę, spalvino širdelės formos mandalas, augino „Meilės medį“.

plačiau
 
Dalyvavimas karjeros ugdymo konferencijoje „Pasirinkto kelio link“

10 kl. mokinė Austėja Mikelaitytė vasario 15 d. dalyvavo karjeros ugdymo konferencijoje „Pasirinkto kelio link“. 

plačiau
 
Saugesnio interneto diena mokykloje

Saugesnio interneto diena (Safer internet day), daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, 2022-aisiais metais vyko vasario 8-ąją (antradienį). Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Mokykloje taip pat buvo minima Saugesnio interneto diena. Mokiniams per pamokas buvo primenama apie saugumą internete, kaip elgtis patiems ir kur kreiptis, jei matome ar patiriame patyčias.

plačiau
 
,,Jaunieji miško bičiuliai'' kviečia pasigrožėti žiemos stebuklais

,,Jaunieji miško bičiuliai'' atidžiai stebi gamtą, fiksuoja gražiausius vaizdus.Šį kartą nuostabius pastebėjimus fiksavo šeštokė Goda.  Linkiu visiems pasigėrėti žiemos stebuklais...

 
 
  
plačiau
 
MOKOnomika - Didžiausia nuotolinė pamoka Lietuvoje

Vasario 4 d. mūsų mokyklos 3-4 klasių mokiniai dalyvavo – Atradėjų klasės pamokose.
Šįmet pamokos šūkis – Pamoka be sienų. Išklausėme patarimų, kaip organizuoti gimtadienio šventę. Susipažinome su skauto gyvenimu. Sportavome su karatė, sveikos gyvensenos treneriais. Mokėmės planuoti šeimos biudžetą. Iš savo senų džinsų gaminome prijuostę.

plačiau