Naujienos

Pradinukų draugystė su „Gugeliukais“

Norėdami  paminėti ir darbais bei darbeliais įprasminti Pasaulinę Žemės dieną, pradinių klasių mokiniai kovo mėnesį vykdė projektą „Kelionė su Gugeliukais“.

Su visų klasių mokiniais skaitėme V. Aleksandravičiūtės  knygą „Gugeliukai“, aptarėme pagrindinio veikėjo Nuko nuotykius, džiaugsmus ir rūpesčius, iš plastilino lipdėme knygos veikėjus, jų darbą miške, laisvalaikį, suruošėme lipdinių  parodėlę, rinkome šiukšles apie mokyklą ir jas rūšiavome.

plačiau
 
Karjeros diena 9 ir 10 klasėse

Kovo 30 dieną 10 ir 9 klasių mokiniai dalyvavo susitikime su Kauno Karaliaus Mindaugo PRC darbuotoju ir studentais. Mokiniams buvo pristatytos mokymo programos, studijų trukmė, reikalavimai stojantiesiems. Studentai mokinius supažindino su paramediko specialybe. 
 

plačiau
 
1ir 2 kl. mokiniai dalyvavo edukacijoje „Knyga - praeities ir dabarties liudininkė“

Pirmos ir antros klasės mokiniai kovo paskutiniąją dieną vyko į V.Kudirkos muziejų, kur dalyvavo edukacijoje „Knyga - praeities ir dabarties liudininkė“. Mokiniai sužinojo kada atsirado raštas, kaip atrodė pirmosios knygos, kodėl senovėje didikai prirakindavo knygas prie lentynų, rašė žąsies plunksna.

plačiau
 
Projekto ,,Mokyklos eina. Žingsnių iššūkis 2022 m.” rezultatų skaičiavimas, mokinių apdovanojimas ir žygis su šiaurietiškomis lazdomis

Kovo 28 d. įvyko su #walk15 mobiliąja vaikščiojimo programa vykdomo projekto ,,Mokyklos eina. Žingsnių iššūkis 2022 m.” tarpinis rezultatų suskaičiavimas, mokinių apdovanojimas ir žygis su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis.

plačiau
 
2021 m. Kalbų kengūros lyderių turas

Jau keletas metų iš eilės mokykla dalyvauja VKIF organizuojamuose projektuose. Turime ne tik padėkų už dalyvavimą, bet ir diplomų. Visada smagu, kai mokyklos mokiniai gauna pačius aukščiausius įvertinimus.

plačiau
 
Vanduo – gyvybės šaltinis

Kovo 22 d. visame pasaulyje minima Pasaulinė Vandens Diena. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Kovo 16-23 d. nusprendėme paminėti Vandens dieną su 1-4 klasių mokiniais ir mišrios grupės vaikučiais.

plačiau
 
Trečiokės dalyvavo konferencijoje „Fizinė ir emocinė mokinio sveikata. Kaip ja rūpinamės ir ko dar turime išmokti?“

Kovo 22 d. 3 klasės mokinės Daniela Bruožytė ir Ugnė Šimkutė su mokytoja Alita Balčiūniene dalyvavo respublikinėje nuotolinėje pradinio ugdymo mokinių ir mokytojų konferencijoje „Fizinė ir emocinė mokinio sveikata. Kaip ja rūpinamės ir ko dar turime išmokti?”. Mergaitės skaitė pranešimą „Mokomės pažinti savo emocijas”.

plačiau
 
Karjeros diena Marijampolės PRC

Kovo 22 dieną 10 klasės mokiniai dalyvavo Marijampolės PRC karjeros dienose. Mums PRC patalpas, klases, dirbtuves, bendrabutį, laisvalaikio erdves aprodė statybos ir technikos skyriaus vedėja Vida Undzėnienė. Metodininkė mokiniams pristatė PRC profesijas, kiekvienas gavo po lankstinuką, pieštuką ir saldainį su centro logotipu. Dešimtokai dalyvavo dviejose profesijų edukacijose - transporto remontininko bei mechatronikos ir robotikos.

plačiau
 
Trečiokės dalyvavo nuotolinėje viktorinoje „Ką žinai apie Lietuvą ir jos gamtą?”

Kovo 15 d. Daniela ir Ieva dalyvavo nuotolinėje viktorinoje „Ką žinai apie Lietuvą ir jos gamtą?”. Organizatoriai Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos mokytojai.
Daniela Bruožytė III vietos laimėtoja.

plačiau
 
Sėkmė lydėjo vaikų piešinių konkurse „Esu saugus“

Šiemet Vilkaviškio rajono savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikai bei pradinių mokyklų mokiniai ir vėl buvo kviečiami dalyvauti vaikų piešinių konkurse „Esu saugus“, skirtame paminėti Tarptautinę civilinės saugos dieną. Pirmoji vieta atiteko Sūdavos pagrindinės mokyklos mišrios grupės priešmokyklinio ugdymo mokinei Emilijai Starkauskaitei, trečiąją vietą užėmė 4 kl. mokinė Lėja Gidilica.

plačiau
 
Integruota pamoka ,,Padovanokime paukščiams namus”

Minint  inkilų kėlimo šventės 100-uosius metus, puoselėjant šią gražią tradiciją, Vištyčio regioninio parko darbuotojai Živilė ir Vaidas 6 klasės mokiniams ir ,,Jauniesiems miško bičiuliams” padovanojo gražią pamoką. 

plačiau
 
Mano mažoj širdelėj - visa Lietuva

Kovo 10 d. pradinių klasių mokiniai vykdė įvairias veiklas, skirtas paminėti Kovo 11-ąją - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.
1-2 klasių mokiniai su mokytojomis dalyvavo Vinco Kudirkos muziejuje, edukacijoje „V.Kudirkos gyvenimo mozaika”, aplankė jo paminklą bei kapą. 
Trečiokai vykdė integruotų pamokų projektą „Mano mažoj širdelėj - visa Lietuva”. 
Ketvirtokai piešė piešinius, skirtus Kovo 11-osios paminėjimui, pristatė darbus - Lietuvos simbolis su Minecraft, žaidė Kahoot viktoriną.
Visi pradinukai draugiškai prisijungė prie Ukrainos palaikymo iniciatyvos „Vaikų laisvės apyrankė”.

 

plačiau
 
Pradinukų išvyka į Kudirkos Naumiestį

Pradinukai vieną kovo rytmetį vyko į V. Kudirkos muziejų ir dalyvavo edukacijoje „V. Kudirkos gyvenimo mozaika”. Vaikus ypatingai sužavėjo atlikti kūrybinį darbą dar nebandyta technika - cementu.

 

plačiau
 
Įdomūs gamtos reiškiniai...

„Jaunieji miško bičiuliai” nuolat stebi gamtą ir pokyčius joje. Ne tik stebi, bet ir fiksuoja. 
Pastebėjimai įvairūs: nuostabios paskutinės žiemos akimirkos, pirmieji pavasariniai reiškiniai, vakarėjantis dangus.
Fiksuojame artimiausios aplinkos vaizdus, nes jie labiausiai matomi ir labiausiai mylimi. 

plačiau
 
Pirksiu - parduosiu - dykai duosiu

Kovo 4 d. Kaziuko mugė neaplenkė ir Sūdavos pagrindinės mokyklos pradinukų.

Netrūko pardavėjų, netrūko pirkėjų!

plačiau
 
Mokiniai varžėsi geografijos olimpiadoje MANO GAUBLYS

Kovo 1 d. Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos iniciatyva įvyko IV-oji „Pasaulio pažinimo” olimpiada 2-4 klasių mokiniams, o kovo 2 d. – jau XI-oji geografijos olimpiada MANO GAUBLYS, skirta 6-8 klasių mokiniams. Renginio tikslas - skatinti mokinių domėjimąsi geografija ir jos populiarinimą mokykloje bei sudaryti galimybes mokiniams varžytis savo klasės kategorijoje.
 

plačiau
 
Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

Užgavėnes pasitikikome kartu su pavasariu, su bundančia gamta – kovo 1-ąją dieną.
Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą ir pavasario kvietimą. Šiais metais gamta nustebino: žiema pasitraukė ir nevaryta. Vaikų šurmulys, Persirengėlių žaidimai išmokti per muzikos pamokas, nuo maisto lūžtantys stalai klasėse leido širdyje pajusti šventinę nuotaiką. 

plačiau
 
Trečiokė dalyvavo respublikiniame konkurse „Deklamuoju gimtajam kraštui”

3 klasės mokinė Ugnė Šimkutė dalyvavo respublikiniame konkurse „Deklamuoju gimtajam kraštui”. Mergaitė apdovanota padėkos raštu.

plačiau
 
Gamtos ir biologijos mylėtojų veiklumas

Gamtos mylėtojai ir kiti mokiniai dalyvavo įvairiose kitokiose pamokose. Aštuntokai ir dešimtokai nuotoliniu būdu stebėjo ,,Mokonomikos'' pamokas, kurias vedė atskirų sričių specialistai. ,,Jaunieji miško bičiuliai" ieškojo įvairių gamtos vaizdų ir ruošė nuotraukų koliažus.

Dešimtokai dalyvavo nuotolinėje pamokoje ,,Tarptautinė moterų ir mergaičių moksle diena", kurioje buvo kalbama, kad ir moterys bei merginos ne mažiau aktyvios įvairiose mokslų srityse.

,,Jaunieji miško bičiuliai'' ir besidomintys biologija aštuntų ir devintų klasių mokiniai vyko į ,,Žmogaus kūno dalių parodą''. 
 

plačiau
 
Pirmokai ir antrokai dalyvavo edukacijoje apie P. Mašiotą „Kai aš mažas buvau“

Pirmos ir antros klasės mokinukai vyko į Kudirkos Naumiestį, kur lankėsi V. Kudirkos muziejuje ir dalyvavo edukacijoje apie P. Mašiotą „Kai aš mažas buvau“. Daug sužinojome apie rašytoją, jo vaikystę, piemenėlių vargus, vaidinome, sprendėme matematikos uždavinius, atlikome bandymus.

plačiau