2021-2022 m.m. naujienos

Etwinning projektas „Games From Modern To Traditional“

Vilkaviškio r. Sūdavos pagrindinės mokyklos 6 ir 7 klasių mokiniai kartu su auklėtojomis dalyvavo Etwinning projekte „Games From Modern To Traditional“. Be mūsų mokyklos mokinių projekte dalyvavo ir 4 mokyklos iš Turkijos: Tozkoparan Ortaokulu (mokytoja Aslıhan GÜNDOĞDU), 75. Yıl Ortaokulu (mokytojai Aydın KARABAY & Beyza KORKAR), Tozkoparan İmam Hatip Ortaokulu (mokytoja Esin SEVİM), GİTO Anadolu İmam Hatip Lisesi (mokytojas Cengizhan BAŞYAYLA), Ali Fuat Cebesoy Anadolu İmam Hatip Lisesi (mokytojai Güllü İNAN & Kader KURAK).

Projektas buvo apie tai, kaip vaikai žaidžia dabar ir kaip žaisdavo jų tėvai, seneliai. Iš pradžių turėjome prisistatyti, reprezentuoti savo mokyklą, o virtualių susitikimų metu turėjome galimybę ir pasikalbėti gyvai. Viso projekto metu bendravo pokalbių kambariuose twinspase erdvėje. Dalyvaudami vaikai susipažino su kitų šalių mokiniais, jų mokyklomis bei jų mėgstamais žaidimais.

Projekto metu mokiniai pagilino anglų kalbos žinias: prisistatė, pasakojo apie savo mėgstamą žaidimą, kartu su Turkijos mokiniais kūrė poemą, kūrė virtualią knygą – žodyną su žaidimų pavadinimais bei įgarsino ją, pildė apklausas prieš ir po projekto. Dirbo su naujomis kompiuterinėmis programomis (CHATTERPIX, CANVA, WORDART), kūrė žaidimą su programa Sratch bei žaidė žaidimus. Mokiniai taip pat ugdė bendravimo ir bendradarbiavimo, kūrybiškumo kompetencijas. Projekto metu labai daug dėmesio buvo skiriama e-saugumui.

Į projekto veiklas buvo įtraukti ir mokinių tėvai. Tėvai vaikams pasakojo apie savo vaikystės žaidimus bei galvojo, kokio žaidimo norėtų išmokinti dabartinius vaikus ir žaidė kartu.

Nuorodos:

https://www.storyjumper.com/book/showframe/130988192/62546bcf45349#page/1

https://youtu.be/xMe86-ue2jg

https://read.bookcreator.com/5HgBYIJeHFg7WNGVhgI8dCsXdQ82/IRMPKcTBQQOa8UPGsJFvqw

https://scratch.mit.edu/projects/683514848/embed


Mokytojos L. Mikelaitienė ir I. Ažukienė