Projektai, programos » „Mes rūšiuojam“

SŪDAVOS PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE PROJEKTAS „MES RŪŠIUOJAM“

 

Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA) organizuoja didžiausią iki šiol aplinkosaugos projektą „Mes rūšiuojam“, kurio metu vaikai ir jaunimas kviečiami į surinkimo vietas prie darželių, mokyklų ar universitetų atgabenti elektronikos atliekas ar naudotas baterijas.

Už surinktas atliekas pagal jų svorį įstaigoms dovanojami sporto reikmenys, knygos, stalo žaidimai, apsilankymai kino teatruose ar pažintinės kelionės.

Projekto metu vaikai sutartu laiku į sutartas vietas prie mokyklų atgabena seną, nenaudojamą elektroniką, senas baterijas. Tose vietose atliekos yra sveriamos ir surašomos.

Gali būti pristatoma tiek smulkios atliekos (pvz. plaukų džiovintuvas, mikrobangų krosnelė, virtuvės kombainas ar pan.), tiek stambios atliekos – televizoriai, kompiuteriai, šaldytuvai ir t.t.

Baigiantis projektui, rezultatai sumuojami. Projekte dalyvaujančios švietimo įstaigos pagal surinktą atliekų kiekį gaus taškų, už kuriuos galės išsirinkti rėmėjų įsteigtų dovanų. Kuo daugiau atliekų bus surinkta, tuo daugiau taškų įstaigos gaus.

Projekto metu skatinami ne tik moksleiviai, yra numatytos dovanos bendroms mokyklų reikmėms tenkinti. Jomis bus apdovanotos aktyviausios mokyklos, kuriose mokytojai labiausiai skatins moksleivius tausoti gamtą bei rūšiuoti atliekas.

Projekto tikslas – skatinti ir mokyti visuomenę, o ypač Mokyklų auklėtinius – moksleivius, studentus, darželinukus (toliau – Moksleivius) rūšiuoti ir rinkti atskirai EEĮ ir NB atliekas, jų nešalinti su kitomis atliekomis, mažinti aplinkos taršą minėtomis atliekomis, šviesti ir informuoti visuomenę. Ugdyti Moksleivius, Moksleivių šeimos narius, mokytojus ir bendruomenes teisingai tvarkyti EEĮ bei NB atliekas. Taip pat siekti, kad EEĮ ir NB atliekas žmonės galėtų priduoti kiek įmanoma patogiau, arčiau namų.

„Atliekų rinkimas yra būtinybė, čia neturi būti laimėjusių ar pralaimėjusių. Todėl nusprendėme kartu su partneriais finansuoti dovanas visoms mokykloms, kurios dalyvauja mūsų projekte, saugo savo aplinką ir formuoja vaikams gerus įgūdžius. Juk tausojant aplinką laimime visi, tad nusprendėme, kad ir mūsų projekte turi laimėti visi,“ – sako GIA direktorius Alfredas Skinulis.

Žemiau esančioje lentelėje pateikti viso projekto metu surinkti atliekų kiekiai bei sukaupti taškai, kuriuos mokykla iškeitė į projekto partnerių siūlomas prekes ar paslaugas.


 

 

 

Švietimo įstaigos pavadinimas

Metai

Surinkta EEĮ* atliekų (kg)

Surinkta NB* atliekų (kg)

Sukaupti taškai* prizams išsirinkti             

Vilkaviškio r. Sūdavos pagrindinė mokykla

2013-2014

 

789

8

73,10

2014-2015

486

4

44,55

2015-2016

230

8

20,6

2016-2017

900

4

66,84

2017-2018

971

9

69,33

2018-2019

889

18

78,99

 

EEĮ* – elektros ir elektroninė įranga
NB* – nešiojamosios baterijos ir akumuliatoriai
*1 taško vertė yra 1 euras

 

 

Mūsų mokykla „Mes rūšiuojam“ projekte dalyvaus jau septintą kartą. Todėl kviečiame visą mokyklos bendruomenę aktyviai prisijungti ir sekti informaciją. Jau gautos dovanos už surinktus taškus. Dovanos skirtos visai mokyklos bendruomenei.

 

Kuo daugiau atliekų, tuo daugiau dovanų!

 

Informacijos šaltinis

www.mesrusiuojam.lt

 

 

 

Mokytoja Deimantė Paršaitienė