Tėvams

 
Pandemija tiek į tėvų, tiek į vaikų ir paauglių gyvenimą įnešė daug sumaišties, nerimo, netekčių, išgyvenimų. Tai kelia baimę, pyktį, nusivylimą ar nuovargį ir dažnai prasiveržia nesuvaldytomis stipriomis emocijomis, kurios išliejamos ant artimiausių žmonių. Vaikai ir paaugliai sukauptus jausmas gali parodyti probleminiu elgesiu.
Konferencijoje „Tėvai pasikeitusiam pasauly: kaip nepamesti savęs ir suprasti vaikus“ Paramos vaikams centro ir Vilniaus universiteto psichologai kalbės apie tai, ką vaikai/paaugliai išgyvena pandemijos metu, kaip tai gali keisti jų elgesį ir kada suaugusiems reikėtų susirūpinti.
Sužinosite, kodėl vaikų/paauglių tarpe daugėja įvairių priklausomybių ir kaip jiems padėti. Taip pat, kodėl tėvams reikėtų nepamiršti pasirūpinti savimi ir kas padeda palaikyti emocinę pusiausvyrą šeimoje.
KONFERENCIJA VYKS: gruodžio 17 d. 10.00 – 13.00 val. Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Renginių erdvėje (Gedimino pr. 51, Vilnius), ir internetu, Paramos vaikams centro „Facebook“ ir „YouTube“ paskyrose.
KONFERENCIJĄ ORGANIZUOJA: Paramos vaikams centras
FINANSUOJA: LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija
PARTNERIS: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

 
 
 
 

Informacija tėvams

 

 

SAVIKONTROLĖS  TYRIMAI  atliekami periodiškai kas 3-5 dienas, pirmadieniais nuo 8:00 iki 9:00 val. ir ketvirtadieniais nuo 8:00 iki 9:00 val. Ėminių paėmimas testavimui vykdomas psichologės/visuomenės sveikatos specialistės kabinete 1 aukšte, užtikrinant saugius mokinių judėjimo srautus ir asmens bei aplinkos higienos sąlygų laikymąsi.

PAVIRŠIŲ PGR TYRIMAS  atliekamas trečiadieniais Sūdavos pagrindinės mokyklos ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo grupėje ir Klausučių skyriuje ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo grupėje. Už tyrimo organizavimą ir atlikimą paskirta VS specialistė Aušra Matulevičienė.

 

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras informuoja apie ,,Psichologinės gerovės ir psichikos stiprinimo" užsiėmimus.

Kviečiame dalyvauti!

 

 

 

2019-2020 m.m

 

Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro informacija

Atmintinė  tėvams, auginantiems vaikus, turinčius klausos sutrikimų

 

Visuomeninė organizacija „Kartu tikrai galime” kviečia 5-8 klasių moksleivius gauti nemokamos pagalbos mokantis!

Pagrindinis organizacijos tikslas - suteikti kiekvienam motyvuotam moksleiviui galimybę pasiekti aukštesnių rezultatų ir atrasti mokymosi džiaugsmą. Kiekvieną sekmadienį gimnazistai renkasi ir kviečia užsiregistravusius 5-8 klasių moksleivius atvykti su savo namų darbais ir klausimais, kartu juos atlikti ir išsiaiškinti temas, kurios buvo nesuprastos. Užsiėmimai trunka dvi valandas, jų metu dalyviai poromis dirba kartu su vienu iš savanoriu, kuris atsako į jų klausimus ir padeda perprasti mokykloje mokomas temas.

Vilkaviškyje užsiėmimai prasidės nuo lapkričio 24 dienos.

Užsiėmimų vieta - Nepriklausomybės g. 58 (Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagr. mokykla ).

Kviečiame detaliau susipažinti su programos tvarka ir raginame užsiregistruoti mūsų internetinėje svetainėje
www.kartutikraigalime.lt

 

 

 

SPRENDIMAS DĖL PRIĖMIMO Į VILKAVIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS BENDROJO UGDYMO IR IKIMOKYKLINIO UGDYMO MOKYKLAS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO  

 

 

Į „Tėvų liniją“ pasitarti įvairiais vaikų auklėjimo klausimais nemokamu telefono numeriu 8 800 900 12 jau galima skambinti ne tik vakarais, bet ir dieną – nuo 11 iki 13 val.

Toks konsultacijų telefonu laikas pasirinktas neatsitiktinai. „Mažylių tėvams patogiau pasikalbėti, kai jie dieną miega, o dirbantys galės ramiai paskambinti pietų pertraukos metu. Vakarinis laikas išlieka toks pats (17-21 val.), nes kai iš darbų, mokyklos, darželio į namus grįžę namiškiai susitinka, neretai jie būna pavargę ir suirzę. O tai išprovokuoja konfliktines situacijas, kurias sunkiau ramiai išspręsti“, - pastebi „Tėvų linijos“ vadovė, Paramos vaikams centro psichologė Jūratė Baltuškienė. 

Kartais tėvams pakanka tik nesudėtingo praktinio patarimo, pavyzdžiui, kaip nuraminti verkiantį kūdikį ar motyvuoti vaiką mokytis, susitvarkyti kambarį, mažiau žaisti kompiuterinių žaidimų. Taip pat tėvams reikia padėti nusiraminti, kad lengviau susivaldytų konfliktinėje situacijoje, ir patarti, kaip išspręsti sudėtingas problemas: kai šeima skiriasi, vaikas vartoja alkoholį, smurtauja ar negrįžta į namus. 

Skirtingai nuo kitų pagalbos linijų, kurios remiasi savanoriška veikla, „Tėvų linijoje“ dirba tik profesionalūs Paramos vaikams centro psichologai, todėl čia skambinama ir išsikalbėti, nusiraminti, ir sužinoti konkrečių patarimų dėl bendravimo su vaikais. 

Anoniminės ir nemokamos konsultacijos teikiamos telefonu 8 800 900 12 darbo dienomis nuo 11 iki 13 val. ir nuo 17 iki 21 val.

„Tėvų linija“ – Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis, finansuojama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įgyvendinama  VšĮ  „Paramos vaikams centras“. Daugiau informacijos – www.tevulinija.lt 

 

 

 

 

 

 

 

 

KVIEČIAME MOKYTIS 2018 – 2019 M. M.

 

Sūdavos pagrindinė mokykla kviečia mokytis moksleivius 2018-2019 m.m.

 

*Mūsų mokykloje nedidelės klasės, ugdymo programos pritaikytos kiekvienam mokiniui, į mokyklą mokiniai nemokamai atvežami ir parvežami mokyklos transportu.

*Kvalifikuoti pedagogai teikia ikimokyklinį, priešmokyklinį (6 m.), pradinį (1-4 klasės) bei pagrindinį ugdymą (5-10 klasės).

*Veikia 2 pailgintos darbo dienos grupės, kurių metu mokiniai gali paruošti namų darbus, praleisti saugiai laiką mokykloje.

*Kvalifikuotą pedagoginę pagalbą teikia specialusis pedagogas, logopedė, socialinis pedagogas, psichologė.

*Mokinių kūrybiškumą ir saviraišką skatina projektai, neformaliojo švietimo veikla, įvairūs būreliai.

 

Mokyklos bendruomenės veikla pagrįsta bendradarbiavimu, atsakomybe, pasitikėjimu, pagarba.

 

Prašymus mokytis mokykloje galite teikti kiekvieną darbo dieną nuo 8val. iki 16 val..

 

MUMS SVARBI KIEKVIENO VAIKO SĖKMĖ !

LAUKIAME JŪSŲ VAIKUČIŲ.

 

 

2018 balandis

 

 

Tėvų linijoje - visiems prieinama psichologų pagalba

 

Daugiau nei pusmetį veikianti Tėvų linija - vienintelė vieta, kur visos Lietuvos tėvai gali gauti nemokamą, profesionalią psichologinę pagalbą vaikų auklėjimo klausimais. Paskambinus nemokamu telefono numeriu 8 800 900 12, su Paramos vaikams centro psichologais galima konsultuotis dėl įvairių problemų, kylančių visais vaikų amžiaus tarpsniais.

Plačiau skaitykite “Tėvų linijoje - visiems prieinama psichologų pagalba

 

 

 

Priėmimo į Vilkaviškio rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašas

 

Kvietimas dalyvauti:

 

 

 

2018 m. balandžio mėn. 16 – gegužės mėn. 4 d. mokykloje bus vykdomas 2, 4, 6 ir 8 klasių NACIONALINIS MOKINIŲ PASIEKIMŲ PATIKRINIMAS.

2017-2018 m. m. bus naudojami šie vertinimo įrankiai:

Mokinių klausimynai skirti tiksliau ir visapusiškiau įvertinti ugdymo kokybę mokykloje. Remiantis mokinių klausimynų duomenimis bus apskaičiuoti tokie rodikliai kaip mokyklos sukuriama pridėtinė vertė, patyčių situacija mokykloje, mokinių mokėjimas mokytis – 4 klasei; mokyklos sukuriama pridėtinė vertė, mokinių savijauta mokykloje, mokyklos kultūra, mokinių mokėjimas mokytis – 6 klasei,  mokyklos sukuriama pridėtinė vertė, mokinių savijauta mokykloje, mokyklos kultūra, mokinių mokėjimas mokytis – 8 klasei.

 

Mokinių klausimynai bus sudaryti remiantis klausimynais, kurie naudojami nacionaliniuose mokinių pasiekimų tyrimuose. Nacionalinių tyrimų klausimynai ir kita tyrimų medžiaga skelbiama Nacionalinio egzaminų centro interneto svetainėje skyrelyje „Nacionaliniai tyrimai“ adresu http://www.nec.lt/177/ ir skyrelyje „Standartizuoti testai“ adresu http://www.nec.lt/342/.

 

 

Kvietimas dalyvauti:

 

Gerbiami savivaldybių švietimo padalinių specialistai, bendrojo ugdymo mokyklų vadovai, mokytojai, mokinių tėvai bei visi, norintys susipažinti su visos dienos mokyklos kūrimo galimybėmis, maloniai kviečiame 2018 m. balandžio  13 dieną  dalyvauti tiesioginėje vaizdo transliacijoje „Kuriame Visos dienos mokyklą Lietuvoje“.

Plačiau skaitykite čia

 

 

 

2018 kovas

 

 

 

Siekiant, kad mažieji eismo dalyviai kuo geriau įsisavintų saugaus eismo žinias, nuo nuo š.m. kovo mėnesio, LAS Z Kartos Akademijoje (Marijampolėje), pradedami dviratininkų ir motorolerių vairuotojų kursai. Užsiėmimų metu bus daug dėmesio skiriama praktiniams užsiėmimams saugaus eismo salėje bei gatvėje.

 

Plačiau skaitykite čia

 

 

2018 sausis

 

Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, kad nuo 2018 m. vasario 1d. nelieka privalomo vaiko brandumo vertinimo, kai tėvai pageidauja ugdyti 6 metų dar neturintį vaiką pagal priešmokyklinio ugdymo programą.

Plačiau skaitykite čia

 

 

 

 

2017 gruodis

 

 

Kviečiame į praktinę popietę  Papuoškime Kalėdų eglutę”

 

Labai smagu prisiminti mamyčių šventės akimirkas, kurių metu Jūs ne tik gėrėjotės savo vaikučių surengta švente, bet ir aktyviai dalyvavote žvakių liejimo pamokoje. Atrodo, taip neseniai pynėte advento vainiką, kuriuo puošėte savo namus…

Todėl nusprendėme Jus pakviesti į popietę, kurios metu kartu su savo vaikučiais pasigaminsite žaisliuką Kalėdų eglutei.  Papuošite savo eglutę pačių gamintais žaisliukais. Išmokę, galėsite jau patys pasigaminti dar daugiau ir kitus pamokyti.

 ŽAISLIUKUI priemonės bus duotos.

 

 

 

2017 lapkritis

 

 

 

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kampanijos „Už saugią Lietuvą" iniciatyva daugiau kaip prieš mėnesį pradėjo veikti „Tėvų linija" – nemokama specialistų pagalba tėvams telefonu. Tačiau dar ne visi tėvai žino, kad paskambinę nemokamu numeriu 8 800 900 12, gali pasikonsultuoti su Paramos vaikams centro specialistais visais jiems rūpimais klausimais apie vaikų auginimą. 

Daugiau apie "Tėvų liniją" informacijos ieškokite čia

 

 

 

Mielos Sūdavos pagrindinės mokyklos mokinių mamytės, močiutės, tetos...

 

Kviečiame Jus prisijungti prie gražios idėjos ir padėti numegzti Ankstukam skirtų tikros vilnos kojinyčių, pledukų, liemenių.

Plačiau skaityti čia

 

AČIŪ už Jūsų gerumą.

 

 

2017 spalis

 

Vilkaviškio r.Sūdavos pagrindinės mokyklos smurto ir patyčių prevencijos, intervencijos vykdymo tvarkos aprašas. 

 

 

Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnyba  kviečia Klausučių seniūnijos vaikų, mokinių tėvus į mokymus  „Efektyvios tėvystės įgūdžių tobulinimasis“, kurie vyks spalio 4, 11, 18 dienomis 9-12 val. Klausučių seniūnijoje. Prašome aktyviai dalyvauti!

 

 

2017 kovas

 

Prevencija prieš smurtą

 

Patyčios mokykloje: kaip pastebėti, atpažinti ir padėti vaikui 

 

Elektroninės patyčios. Kaip padėti vaikui? Rekomendacijos tėvams.

 

Informacija dėl vaiko brandumo nustatymo:

Vadovaudamiesi LR ŠMM 2016 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. V-751 patvirtinto Vaiko brandumo mokytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą įvertinimo tvarkos aprašo 9 punktu norime priminti, kad  tėvai  (globėjai, rūpintojai), pageidaujantys įvertinti Vaiko brandumą, iki kovo 31 dienos turi kreiptis į Švietimo pagalbos tarnybos vadovą (Statybininkų g. 13, Vilkaviškis).

Tėvai turi pateikti šiuos dokumentus:

prašymą,

vaiko gimimo liudijimo kopiją,

ikimokyklinio ugdymo auklėtojo (-os) rekomendaciją (Aprašo 1 priedas), jeigu vaikas buvo ugdomas pagal ikimokyklinio ugdymo programą (rekomendacija turi būti patvirtinta ikimokyklinio ugdymo auklėtojo (-os) ir (arba) mokyklos vadovo ar jo įgalioto asmens parašais.

 Registruotis vertinimui tel. (8 342) 54 766 arba atvykti adresu P. Jašinsko g. 2, Vilkaviškis.

 

 

2017 sausis

 

Dėl mokyklinio amžiaus vaikus auginančių tėvų apklausos ataskaitos

 

Tėvų vaidmuo psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijoje

 

Dėl iniciatyvos "SOS! Dingsta vaikai"

 

Dėl paskaitų ciklo ugdytinių tėvams 2017 m. sausio - gegužės mėn. Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centre