2021-2022 m.m. naujienos

Vanduo – gyvybės šaltinis

Kovo 22 d. visame pasaulyje minima Pasaulinė Vandens Diena. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Kovo 16-23 d. nusprendėme paminėti Vandens dieną su 1-4 klasių mokiniais ir mišrios grupės vaikučiais.

Visi drauge aptarėme vandens spalvą, skonį bei kvapą, svarbą ir naudą žmogaus organizmui, diskutavome kam reikalingas vanduo. Kadangi vanduo yra beskonis, bespalvis ir bekvapis - mokiniai nutarė, kad galima jį pagardinti: citrina, mėtomis, įvairiomis uogomis ir t.t., kad būtų skaniau gerti. Vaikai užsiminė, kad vandenį gerti yra sveika, o visus įvairius saldintus gėrimus - nesveika. Juk dažnai vartojame įvairius produktus, tokius kaip pienas, jogurtas, kefyras, net nesusimąstydami, kad juose yra nemažas cukraus kiekis. Saldžiuosiuose gėrimuose - vaisių sultyse, įvairiuose limonaduose, šaltose arbatose ir net energetiniuose gėrimuose - taip pat yra cukraus.  Po diskusijos nusprendėme, jog troškulį geriausia malšinti vandeniu, o ne saldintu gėrimu.

Atidžiai išklausę ir įgavę naujų žinių mokiniai atliko kūrybinę užduotį ir surengė parodėlę „Mano vandens lašelis“.

Apmaudu, bet vandenį vaikai renkasi kur kas rečiau nei minėtus gėrimus, o vanduo juk būtinas organizmo gyvybinėms funkcijoms palaikyti. Pagrindinės vandens funkcijos organizme yra susijusios su ląstelių gyvybingumu, medžiagų apykaita, maistinių medžiagų pernešimu, kūno temperatūros reguliavimu ir šalinimo funkcijomis.

 

Visuomenės sveikatos specialistė

A. Matulevičienė