2021-2022 m.m. naujienos

Pradinukų draugystė su „Gugeliukais“

Pradinių klasių mokiniai kovo mėnesį vykdė projektą „Kelionė su Gugeliukais“, norėdami  paminėti ir darbais bei darbeliais įprasminti Pasaulinę Žemės dieną.

Su visų klasių mokiniais skaitėme V. Aleksandravičiūtės  knygą „Gugeliukai“, aptarėme pagrindinio veikėjo Nuko nuotykius, džiaugsmus ir rūpesčius. V. Aleksandravičiūtės  knygoje „Gugeliukai“ pasakojama apie paslaptingus miško gyventojus Gugeliukus, kurie nuo kenkėjiškos žmonių  veiklos saugoja savo namus – mišką. Knygos autorės iš molio kurti veikėjai Gugeliukai teigia amžinas tiesas – tik kurdamas, o ne griaudamas, tik saugodamas, o ne naikindamas gali būti „Žemės vaiku“.

Iš plastilino mokiniai lipdė knygos veikėjus, jų darbą miške, laisvalaikį. Lipdinių  parodėle norėjome perteikti Gugeliukų gyvenimo būdą, veiklą, darbštumą. Pradinukai, įkvėpti mažųjų knygos herojų darbštumo, patys kibo į darbą ir rinko šiukšles apie mokyklą. Surinktas šiukšles rūšiavome, džiaugdamiesi kiek daug jų pririnkome, bet kartu ir liūdėdami, kad taip teršiama aplinka. Kalbėjomės apie šiukšlių rūšis, pakuotes, aplinkos gražinimą ir saugojimą, prisipažinome, kad dalis jų yra tyčia ar netyčia – mūsų pačių.

Projektu „Kelionė su Gugeliukais“ siekiama supažindinti/kalbėti/priminti  apie gerą ir saugų elgesį miške ir mus supančioje aplinkoje, atliekų rūšiavimą, elektros, vandens, popieriaus taupymą. Projekto veiklos skirtos  paminėti Pasaulinę Žemės dieną ir bent maža dalimi  prisidėti bei padėti sukurti  geresnę, švaresnę, gražesnę gamtą, švarinant ir gražinant mokyklos vidaus ir lauko erdves.

Džiaugiamės aktyviais ir kūrybiškais mokiniais.