2021-2022 m.m. naujienos

Integruotos muzikos, anglų k. ir lietuvių k. pamokos ,, Kalėdų stebuklo paieškos”

Gruodžio 21 d. 3 klasėje vyko integruotos muzikos, anglų k. ir lietuvių k. pamokos ,, Kalėdų stebuklo paieškos

Muzikos pamokoje vaikai susipažino su Advento ir Kalėdų tradicijomis Lietuvoje ir pasaulyje, dainavo dainas ir giesmes, bet smagiausia buvo atlikti kalėdinę kūno perkusiją bei groti puodeliais.

Kalėdinė nuotaika tęsėsi toliau. Anglų kalbos pamokoje mokiniai žiūrėdami video ir klausydami  pasakojimo, palygino lietuviškas ir angliškas Kalėdų tradicijas. Išmoko  naują anglišką Kalėdinę giesmę, kadangi giesmių giedojimas yra esminė Kalėdų dalis.
 Iš Kalėdinės kojinės traukė paliktas dovanėles, nes Didžiojoje Britanijoje vaikai dovanas randa specialiose kojinėse, kurios kabo Kalėdų laikotarpiu virš židinio.  Mokiniai taip pat turėjo galimybę pažaisti su krekeriais, kurie labai juos džiugino. Juose rado žaisliukus bei angliškus juokingus posakius, kuriuos skaitė ir vertė į lietuvių kalbą. Didžiojoje Britanijoje prieš šventinę vakarienę visa šeima susėda prie stalo pažaisti su Kalėdiniais krekeriais (crackers). Tai lyg maža sprogimo garsą sukelianti tūbelė, suvyniota lyg saldainis.

Lietuvių kalbos pamokoje mokiniai skaitė  ir sužinojo daug įdomių faktų :Kodėl Australijos vaikus Kalėdų senelis lanko vasarą? Kodėl katalonai ant šventinio stalo deda malką? Kodėl norvegai per Kalėdas slepia šluotas? Smagu buvo žaisti ir savo žinias  pasitikrinti Kahoot žaidimo-viktorinos ,,Kalėdos“ metu. Pasirodo, stebuklų, netikėtumų netrūksta ir Lietuvoje. Klasėje mūsų papuoštos   eglutės žaisliukai slėpė įvairias užduotis, o iš pamokos išėjome nešini eglute, kurią puošė mūsų žinios ir  įvertinimai.

Visą dieną trečiokai buvo sušildyti Kalėdų dvasios ir puikios šventinės nuotaikos. Tikimės, kad ir kitais metais bus vedamos tokios integruotos pamokos.

 

Mokytojos A. Balčiūnienė, D. Paršaitienė, R.Slabodienė