2017-2018 m. m kronika

Lietuvių kalbos dienos

Lietuvių kalbos dienos, kiekvienais metais visoje Lietuvoje skelbiamos nuo Vasario 16 – osios iki Kovo 11 – osios, tampa tradicija. Mūsų mokyklos 5 – 10 klasių mokiniai taip pat aktyviai dalyvavo renginiuose, skirtuose kalbos dienoms.

Valstybės atkūrimo šimtmečio proga išleidome stendą ,,Dainuoju Lietuvą...“, kuriame prasmingos įvairių epochų rašytojų, kultūros veikėjų mintys apie kalbą, tautą, Tėvynę. Taip pat Valstybės atkūrimo šimtmečio proga kūrėme laišką ,,Sveikinu Lietuvą“. Mokinių darbai eksponuojami erdvėje prie salės, ne vieną nustebina prasmingos ir originalios mintys apie pirmąją pažintį su Lietuva, Tėvynės svarbą žmogaus gyvenime.

O kovo mėnesį nuo 19 iki 23 dienos mokyklos bibliotekoje vyko garsinio skaitymo pamokos ,,Žodžio paglostymas“. Mokiniai garsiai skaitė ir aptarinėjo naujai išleistų knygų ištraukas, o 8 – 10 klasių mokiniams patraukliausia buvo skaityti Metų knyga paaugliams tapusio D. Opolskaitės romano „Ir vienąkart, Riči“ ištraukas.           

Baigiamasis kalbos dienų renginys – viktorina ,,Prie savo kalbos prikalti, prie istorijos prirakinti“ vyko kovo 27 dieną. Viktorinoje dalyvavo 5 – 10 klasių komandos, kurioms reikėjo atlikti įvairiausių užduočių: pristatyti komandos pavadinimą ir jį paaiškinti, sukurti sakmę apie Sūdavos pagrindinės mokyklos atsiradimą, parašyti ir tinkamai perskaityti žinutę apie šį renginį mokykloje. Atliekant tokias kūrybines užduotis, svarbus buvo ir gebėjimas tinkamai vartoti kalbos stilius, raiškos priemones, daryti tai raštingai. Nugalėjo 5 klasės komanda, nuo jų nedaug atsiliko devintokai ir dešimtokai. Šiek tiek sėkmės pritrūko šeštokams, kurie surinko po lygiai taškų su dešimtokais, tačiau į stipriausių komandų trejetą pakliūti sutrukdė kalbos vartojimo klaidos.

Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais. Trijų geriausiai pasirodžiusių komandų laukė saldžios dovanėlės.

           

Lietuvių kalbos mokytojos Irena Benetienė, Rita Mykolaitienė, bibliotekininkė Rasutė Vekerotienė