į pradžią
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Erasmus+ vizitas Sicilijoje

Spalio 22 -27 dienomis grupė mokinių bei mokytojų aplankė partnerius Sicilijoje. Vyko Mykolas Ciganas, Mykolas Ivanovas, Arnas Bartelis, Justas Vaičekauskas bei Gabrielė Juraitytė kartu su mokytojomis Aiste Petkevičiūte ir Vilma Simanavičiene.

Išvykos Italijai priklausančioje Sicilijos saloje metu mokiniai diskutavo, analizavo gamtos išteklių poreikį, atkreipdami dėmesį į rezultatus, gautus atlikus apklausą Lietuvoje, Italijoje bei Ispanijoje. Italijos mokinių grupė parengė pristatymą apie sąvartynų problemas Sicilijos saloje.

 Siciliečiai stengėsi supažindinti su žymiomis salos vietovėmis. Aplankėme žymią archeologinę vietovę Tindari su Juodosios Madonos koplyčia, užbūrusia nuo kalno atsivėrusia nuostabia Viduržemio jūros bei Sicilijos salos panorama. Painiais serpantinais vykome į Novara Di Sicilia miestą, įsikūrusį aukštai kalnuose. Oras čia nelepino, pūtė žvarbus vėjas, tačiau tai nuotaikos negadino. Miesto meras pravedė ekskursiją po įžymias miestelio vietas.

Didžiulį įspūdį paliko kelionė į Etną. Turėjom nuostabų gidą, kuris detaliai supažindino su ugnikalnių susidarymu, lavos rūšimis. Gidas palydėjo iki vieno iš 2000 Etnos kraterių – Silvestri, kuris paskutinį kartą išsiveržė 1986m. 1.9 km aukštis virš jūros lygio labai jautėsi, nes pūtė žvarbus vėjas ir buvo matyti sniego likučių. Vėliau aplankėme žymų Sicilijos bitininką, kuris papasakojo apie savo bityną ir pesticidų keliamą pavojų bičių populiacijai. Pasak jo, jei išnyktų bitės, žmonėms liktų gyventi tik 4 metai. Taip pat skanavome įvairių rūšių medaus.

Iš šiltos Sicilijos salos grįžome pilni įspūdžių ir pasisėmę energijos naujiems darbams.

 

                                                                                        Projekto koordinatorė Aistė Petkevičiūtė

                                                                                        Mokytoja Vilma Simanavičienė