2017-2018 m. m kronika

XI bėgimas, skirtas mokslininko kalbininko Juozo Senkaus taurei laimėti

XI bėgimas, skirtas mokslininko kalbininko Juozo Senkaus 110-osios gimimo metinėms paminėti, vyko 2017 m. spalio 11 d. Nors oras lauke nelepino į bėgimą susirinko apie 60 sportininkų .

Dalyviai startavo Teiberių kaime, prie sodybos, kurioje gyveno Senkų šeima. Į startą stojo dalyviai, iš įvairių rajono mokyklų, kuriuos sveikino Klausučių seniūnijos seniūnė Gema Skystimienė.

Finišo vietoje sportininkus pasitiko didelis būrys Didvyžių socialinės globos darbuotojų ir globotinių, bei Juozo Senkaus giminaičiai.

Po finišo sportininkai buvo vaišinami arbata, o svečiai - suvalkietišku plokštainiu.

J. Senkaus taurę laimėjo ir absoliučiu nugalėtoju tapo Kastytis Ažukas – Vilkaviškio raj. Alvito pagrindinės mokyklos darbuotojas, 2200 m. distanciją įveikęs per 7.24.09.

Merginų grupėje Klausučių seniūnijos seniūnės taurę laimėjo ir absoliučia nugalėtoja tapo Kybartų „Saulės“ progimnazijos mokinė Auksė Eidukaitytė.

Buvo išaiškinti ir medaliais apdovanoti visų amžiaus grupių prizininkai. Be dėmesio neliko nė vienas dalyvis. Sūdavos pagrindinės mokyklos direktorė Vilija Nikliauzienė kiekvienam dalyviui įteikė varžybų dalyvio diplomą.

Vaikų amžiaus grupėje nugalėtojais tapo Erika Dėdinaitė iš Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos, Faustas Dėnas iš Alvito pagrindinės. mokyklos.

Jaunučių amžiaus grupėje nugalėtojais tapo Auksė Eidukaitytė iš Kybartų „Saulės“ progimnazijos, bei Martynas Šimkus iš Sūdavos pagrindinės mokyklos.

Jaunių amžiaus grupės nugalėtojai – Greta Ramoškevičiūtė ir Martynas Latvaitis iš Sūdavos pagrindinės mokyklos.

Jaunimo grupės nugalėtojai – Samanta Almonaitytė, Valdas Pilvelis iš Pilviškių „Santakos“ gimnazijos.

Šventės dalyvius sveikino Sūdaviečių etnokultūros asociacijos pirmininkė Regina Naujokaitienė, kuri pristatė šventės rėmėjus, pažymėjo įžymaus kraštiečio nuopelnus Lietuvai, perdavė dukros Linos Senkutės-Kašėtienės ir sūnaus Lino Senkaus sveikinimus ir padėką visiems bėgimo dalyviams bei svečiams.