Projektai, programos » Rediscovering the past by walking in the future

Susitikimas Lietuvoje

Spalio 7 – 11 dienomis savo mokykloje sulaukėme svečių, projekto ,,Rediscovering the past by walking in the future“ (liet. ,, Praeitis atgimsta ateityje“) dalyvių iš Turkijos, Šiaurės Makedonijos, Vengrijos ir Italijos.

Savaitė buvo labai užimta. Lankėmės pas Vilkaviškio miesto merą Algirdą Neiberką, kuris išsamiai papasakojo apie Vilkaviškio rajoną bei švietimo sistemą. Pasivaikščiojome po Vilkaviškio miestą, aplankėme Vilkaviškio rajono perlą – Paežerių dvarą, kepėme duoną ir išbandėme senuosius amatus „Virbalio vartuose“. Daug įdomios istorinės Lietuvos praeities svečiai sužinojo Trakų istorijos muziejuje, kur taip pat turėjo galimybę paragauti tradicinių karaimų patiekalų – kibinų ir šimtalapio. Kryžių kalnas nustebino kryžių gausa, o Vilnius – vienu gražiausių Europoje senamiesčiu. Kernavės piliakalniuose laukė orientacinė užduotis, o ištvermę ir kojų miklumą išbandėme kopdami į Birštono apžvalgos bokštą bei dalyvaudami tradiciniame kasmetiniame maratone „Senkaus bėgimas“.

Aplankytas vietas ir įgytą naują patirtį įtvirtinome kurdami užduotis, testus, klausimynus, kryžiažodžius, naudojant kompiuterines programėles.

Projekto tikslą – susieti mūsų šiuolaikiškus gyvenimus su naujosiomis technologijomis, nepamirštant savų šaknų, kultūrinio paveldo ir tradicijų – pavyko įgyvendinti puikiai.