Projektai, programos » Rediscovering the past by walking in the future

Antras projekto susitikimas Šiaurės Makedonijoje

 

Antras projekto susitikimas Šiaurės Makedonijoje

 

Vasario 23 – kovo 2 dienomis lankėmės Šiaurės Makedonijoje. Ten aplankėme keletą žinomiausių šalies vietovių. Ypač sužavėjo  Ochrido miestas ir ežeras.

Ochrido  mieste pamatėme įspūdingo grožio gyvenvietę ant vandens, kuri egzistuoja jau šimtmečius. Daugybė medinių namelių pasakoja istorijas, kaip žmonės gyveno anksčiau. Gyvūnų kailiai, šiaudiniai gultai ir daug daugiau. Ochrido ežeras – didžiulis tektoninės kilmės ežeras, telkšantis Šiaurės Makedonijoje ir Albanijoje. Dėl savo unikalumo yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.

Taip pat lankėmės senoje Skopjės miesto tvirtovėje, kurią vietiniai gyventojai vadina  ,,Skopje Fortress, Kale”. Ten pamatėme, kaip senovėje atrodė Šiaurės Makedonijos miesto gynybinės zonos. Vaikščiojome siaurais sienos takeliais, grožėjomės stulbinančia  gamta: žaluma, kuri dar tik pradeda ryškėti, Lietuvos klimatui nebūdinga kaitria žiemiška saule bei neįtikėtino grožio kalnais.

Kitomis dienomis vykdėme užduotis mokykloje, mokėmės naudoti įvairias internetines programas bei smagiai leidome laiką: kūrėme apklausas, žaidimus, sužinojome daug naujo apie Šiaurės Makedoniją.

Laukiame kitų šio Erasmus+ projekto susitikimų ir tikimės, jog išvysime dar daugiau stulbinančių vaizdų.

10 klasės mokinė Gabrielė Debesiūnaitė