Projektai, programos » Cultural heritage. Journey with models

Turkija

Sūdavos pagrindinės mokyklos „Erasmus+“ projekto „Cultural Heritage Journey With Models“ (Kultūrinis paveldas. Kelionė į praeitį per miniatūras)  dalyviai lankėsi Turkijoje. Į tarptautinį susitikimą visus projekto partnerius iš Lietuvos, Italijos, Rumunijos bei Lenkijos pakvietė Camkiran Ortaokulu mokykla, įsikūrusi Izmiro mieste. Izmiras – trečias pagal dydį Turkijoje miestas, esantis vakarų Turkijoje, prie Egėjo jūroje.

Šio susitikimo, kaip ir projekto, tikslas – skatinti mokinius keliauti ir susipažinti su šalies šaknimis, jos kultūra bei tradicijomis.

Turkija – šalis svetinga bei turtinga savo tradicijomis, tad projekto koordinatoriai stengėsi iš visų jėgų, kad svečiams nieko netruktų. Keliavome po šalies vakarinę dalį, aplankėme išskirtinio grožio vietas: antikinį miestą Pergamą, Cunda salą, Kadifekale pilį, Češme. Didžiausią įspūdį paliko senovinis Efeso miestas. Tai senovės Graikijos miesto griuvėsiai, menantys ne vieną tūkstantmetį. Daugybė išlikusių pastatų liekanų, rodančių didingus to meto Graikijos ir jos kultūros palikimus, įspūdinga Kelso bibliotekos siena, Artemidės šventykla, Efeso teatras, laikomas didžiausiu Antikinio pasaulio teatru. Dėl savo unikalumo Efeso miestas yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.

Edukacinių veiklų metu mokiniai gamino aplankytų kultūrinio paveldo objektų modelius – miniatiūras.

Laukiame kito susitikimo su  projekto partneriais gegužės mėnesį Italijos Sicilijos saloje.