Projektai, programos » Cultural heritage. Journey with models

Lenkijoje lapkričio 18-22 dienomis

Dar vienas Erasmus+ projekto partnerių susitikimas baigėsi Lenkijoje, Ziebice miestelyje, vykęs lapkričio 18-22 d. Dienos, praleistos Lenkijoje buvo nuostabios ir neužmirštamos. Pirmąją dieną projekto partneriai buvo sutikti labai šiltais mokinių pasirodymais – šokiais bei dainomis, buvo pristatytos Lenkijos UNESCO kultūrinių paveldų vietos.Vėliau mes ragavome mokinių šeimų pagamintų tradicinių lenkiškų patiekalų, kurie turi panašumų į lietuvišką virtuvę. Pasivaikščiojome po Ziebice miestelį, susipažinome su įžymiausiomis jo vietomis. Nors miestelis yra labai nedidelis, tačiau seni, viduramžius menantys pastatai darė jį didingą ir nepakartojamą. Kita diena buvo praleista Vraclove, vadinamam nykštukų miestu (mes jų radome apie 20, tačiau gidė teigė, jog jų yra net virš 500!). Miestas pasirodė labai gražus ir spalvingas.

Dar vieną dieną vykome į Krokuvą, kur galėjome pasivaikščioti po senamiestį, aplankėme Veličkos druskų kasyklas ir pabuvojome net 135m. po žeme. Abu aplankyti objektai – Krokuvos senamiestis bei Veličkos druskų kasyklos yra įtrauktos į UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą. Ketvirtoji diena buvo skirta veikloms: mokiniai kepė imbierinius sausainius, formuodami vietinių įžymių vietų modelius,  taip pat tapė ant stiklo UNESCO kultūrines paveldo vietas.

Pakutinė diena, nenuostabu, prabėgo greitai. Keliavome aplankyti Ksionžo pilies, kur teigiama, galėjo slėptis Hitleris antrojo pasaulinio karo metu, taip pat neaplenkėme ir taip vadinamos „Ramybės bažnyčios“, kuri yra didžiausia medinė bažnyčia Europoje, įtraukta į UNESCO. Kitas projekto partnerių susitikimas vyks Rumunijoje kovo mėnesį.

 

Parengė: projekto koordinatorė Aistė Petkevičiūtė ir projekto vadovė Vilma Simanavičienė