Pranui Mašiotui - 155. » Konkurso pabaiga - Laureatų apdovanojimo šventė

Konkurso pabaiga -laureatų apdovanojimas

Šiemet sueina 155 metai  nuo Prano Mašioto gimimo. Šiai sukakčiai pažymėti mes, Sūdavos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos, organizavome tarptautinį  1–4 klasių mokinių piešinių  ir dailyraščio konkursą „Ir aš mažas buvau“.

Pūstelninkų kaimas, kuriame gimė P. Mašiotas, yra netoli nuo Sūdavos pagrindinės mokyklos. Mes mokome pradinukus, kuriems Pranas Mašiotas ir skyrė savo kūrinėlius. Jis siekė, kad vaikas pažintų gamtą, pamiltų Lietuvos kaimą, jo gyvenimą. Temos labai artimos, bet kasdienybė, aprašoma rašytojo kūriniuose, visiškai skiriasi nuo šiuolaikinių mokinukų gyvenimo. Kviesdami mokytojas ir mokinius dalyvauti šiame konkurse, siekėme , kad vaikai ne tik susipažintų su  Lietuvos „vaikų literatūros tėvo „kūryba , bet ir geriau pažintų senosios Lietuvos   gyvenimą.  Konkurso dalyviams pasiūlėme keturis Prano Mašioto kūrinius, kurių ištraukas reikėjo dailiai nurašyti ir iliustruoti.

 Susidomėjimas  konkursu, kaip ir prieš penkerius metus, buvo tikrai didelis. Konkurse „Ir aš mažas buvau“ dalyvavo   122 pradinių klasių mokytojų ugdytiniai iš Lietuvos  ir Lenkijos mokyklų. Buvo atsiųsta 192 darbai iš 23 šalies miestų ir rajonų ir kaimyninio Punsko. Komisija atrinko pačius meniškiausius, originaliausius, savarankiškai bei savita technika atliktus darbus.Darbus vertino pradinių klasių mokytojos ir dailės mokytojos. Sunkiai sekėsi sutarti dėl to paties kūrinio vertinimo .Kaip sakė dailės mokytoja Diana Maksimavičienė, jei vaikas laisvai piešia, reiškia mintis vaizdu, tai jo dailus raštas ne visiškai atitinka reikalavimus. Taigi, sunkiai dirbdama, komisija atrinko konkurso laureatus . Iš kiekvienos klasės buvo išrinkta po tris darbus. Jiems prizus įsteigė Vilkaviškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius.  Konkurso dalyvių darbus apžiūrėjo, vertino ir prizus skyrė ir Sūdavos kaimo bendruomenė, Alksnėnų kaimo bendruomenė, Sūdavos kaimo biblioteka, Klausučių seniūnijos seniūnė, taip pat Tėvų klasė. Savo simpatijų prizus skyrė ir parodos lankytojai.Iš viso buvo išskirti ir padėkos raštais bei įvairiais rėmėjų prizais apdovanoti 54 darbai.

Konkurso laureatai buvo pakviesti dalyvauti viktorinoje apie Praną Mašiotą. Sulaukėme daug teisingų atsakymų į viktorinos klausimus.

Konkursas baigėsi švente mokykloje. Svečiai – pradinių klasių mokiniai, juos atlydėję tėveliai, mokytojai – į Sūdavą suvažiavo iš Kazlų Rūdos , Kauno, Šilutės, Molėtų, Punsko, Ukmergės, Alytaus, Šakių, Kaišiadorių, Kėdainių, Ignalinos  ir mūsų rajono mokyklų. Laureatams buvo įteikti apdovanojimai, I, II, III vietų diplomai, pedagogams – padėkos raštai. Įstaigos, o kartu ir rajono svečius sveikino Sūdavos pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Laima Kazlauskienė bei Vilkaviškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida Meseckienė. Savo sveikinimo žodį  tarė ir prizus įteikė Klausučių seniūnijos seniūnė G. Skystimienė ir Sūdavos kaimo bendruomenės pirmininkė R. Brazaitienė. Su dovanėlėmis atskubėjo ir Tėvų klasės pirmininkė S. Petrošienė. Buvo apdovanotas ir į viktorinos klausimus teisingai atsakęs dalyvis. Laimingojo pavardė buvo ištraukta burtų keliu.Savo rankomis kai kuriuos prizus pagamino Sūdavos pagrindinės mokyklos mokiniai, vadovaujami technologijų mokytojo V. Kroco.Gardžiais šakočiais vaišino kepyklėlės Naminiai Jolantos šakočiai savininkė J. Šiugždienė. Koncertavo mokytojų  Rasos Slabodienės ir Neringos Kušlienės paruošti mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai.

 Konkursas „Ir aš mažas buvau“ baigėsi išvyka  į  P. Mašioto tėviškę Pūstelninkų kaime. Kaip sakė svarbiausia konkurso sumanytoja ir organizatorė Alita Balčiūnienė, sniega s P. Mašiotą myli. Kaip ir prieš penkerius metus konkurso baigiamosios šventės metu pasnigo, buvo slidu ir blogi keliai, bet žingeidumui jokios kliūtys nebaisios. Svečiai iš  Kėdainių ir Kalvarijos  savo pažintį su P Mašiotu  tęsė jo tėviškės vietoje ir toliau išvyko į Kudirkos Naumiestį. Tikimės, kad jų pažintis su Suvalkija buvo maloni.