Naujienos

Paminėta Pasaulinė Košės diena

Spalio 12-16 d. 2 klasėje vykdytas projektas, skirtas Pasaulinei Košės dienai paminėti. Projektas buvo vykdytas atsižvelgiant į mokyklos iškeltą uždavinį ,,Siekiant mokyklos savitumo skatinti fizinio aktyvumo bei sveikos gyvensenos veiklas". 

Lietuvoje Pasaulinė košės diena plačiau minima nuo 2014 m. UAB „Malsena“ iniciatyva. Šią dieną Lietuvos švietimo įstaigose vaikai skatinami susipažinti su sveikos mitybos principais ir košės nauda.

Pirmadienį – Vaikai atėjo nešini su įvairių kruopų krepšeliais. Per pasaulio pažinimo pamoką mokėmės atpažinti grikius, ryžius, žirnius, avižinius dribsnius, kvietines ir miežines  bei perlines kruopas. Radome skirtumą tarp  kruopų ir dribsnių. Aiškinomės, kodėl mums reikia energijos. Vaikai suprato, kad tinkamas maistas duoda pakankamai energijos,kad galėtume judėti ir dirbti, padeda augti ir saugo sveikatą. Žiūrėjome filmą ,,Puodelis košės". Per matematikos pamoką  prisiminėme, kaip reikia rinkti duomenis ir braižyti diagramą. Dirbome grupėmis - Virėme  matematinių užduočių košę. Per lietuvių  k. pamoką skaitėme pasaką ,,Saldi košė", atlikome Sveikos mitybos testą. Džiaugiamės, kad visi maitinamės sveikai.

Antradienį – rytas prasidėjo nuo košės valgymo. Tyrinėjome košės sudėtį, svėreme savo atsineštas kruopas. Įvertinome, kad jau mokame rašyti triženklius skaičius ir gilindami savo išmoktas žinias, kaip reikia sudėti du dviženklius skaičius, atlikome sudėtį su triženkliu skaičiumi. Čia jau trečios klasės mokymasis, todėl ne visiems pavyko.

Ketvirtadienį per pasaulio pažinimo pamoką ,,Kodėl vieni kitiems teikiame dovanas?"diskutavome ir padarėme išvadas , jog  pasakytas geras žodis ir savo rankomis pagamintos dovanos  gali pradžiuginti visus žmones. Nutarėme iš savo kruopų sukurti kūrybinį darbelį.

Penktadienį – per technologijos pamoką atliktas kūrybinis darbelis,,Stalo puošmena". 

Projektas buvo vykdytas atsižvelgiant į mokyklos iškeltą uždavinį ,,Siekiant mokyklos savitumo skatinti fizinio aktyvumo bei sveikos gyvensenos veiklas". Mokiniai tobulino Iniciatyvumo ir kūrybingumo, pažinimo, mokėjimo mokytis bei dalykines kompetencijas

2 klasės mokytoja Alita Balčiūnienė