Naujienos

„Vanduo – gyvybės šaltinis“

„Vanduo – gyvybės šaltinis“

Spalio 1-ąją dieną Sūdavos pagrindinėje mokykloje 2 klasėje lankėsi visuomenės sveikatos specialistė Aušra Matulevičienė, kuri vedė mokiniams pamokėlę „Vanduo – gyvybės šaltinis“. Tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam žmogui.

Visi drauge aptarėme svarbą ir naudą žmogaus organizmui, diskutavome kam reikalingas vanduo. Kadangi vanduo yra beskonis ir bekvapis – visi kartu nutarėme, kad galima jį pagardinti: citrina, apelsinu, mėta, įvairiomis uogomis ir t.t., kad būtų skaniau gerti. Vaikai užsiminė, kad vandenį gerti yra sveika, o visus įvairius saldintus gėrimus - nesveika. Juk dažnai vartojame įvairius produktus, tokius kaip pienas, jogurtas, kefyras, net nesusimąstydami, kad juose yra nemažas cukraus kiekis. Saldžiuosiuose gėrimuose - vaisių sultyse, įvairiuose limonaduose, šaltose arbatose ir net energetiniuose gėrimuose - taip pat yra cukraus. Taigi, diskutavome, skaičiavome ir svėrėme kiek cukraus yra mokinių mėgstamuose gėrimuose. Akivaizdūs rezultatai nustebino.

Po diskusijos nusprendėme, jok troškulį geriausia malšinti vandeniu, o ne saldintu gėrimu.

Pasibaigus veiklai, visi kartu vaišinomės geriausiu gyvybės šaltiniu – VANDENUKU!

Apmaudu, bet vandenį vaikai renkasi kur kas rečiau nei minėtus gėrimus, o vanduo juk būtinas organizmo gyvybinėms funkcijoms palaikyti. Pagrindinės vandens funkcijos organizme yra susijusios su ląstelių gyvybingumu, medžiagų apykaita, maistinių medžiagų pernešimu, kūno temperatūros reguliavimu ir šalinimo funkcijomis.

 

2 klasės mokytoja Alita Balčiūnienė