Naujienos

Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

Sūdavos pagrindinės mokyklos mokiniai Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną pradėjo minėti prieš savaitę ir pasirinkę neįprastą būdą. Rugsėjo 17 d. vedami Irmos Maurienės devintokai keliavo laiku ir ieškojo išlikusių Vilkaviškio žydų bendruomenės pėdsakų mieste. Kelionė prasidėjo nuo apsilankymo senosios žydų kapinėse. Mokiniai smalsiai klausėsi žinių apie žydų laidojimo papročius,  neįprastus paminklus. Toliau mokiniai ieškojo buvusios žydų sinagogos, senelių namų ir žydų berniukų gimnazijos Vilkaviškyje, klausėsi pasakojimų apie žydų gyvenimo būdą, mitybą. Paskutinė ekskursijos dalis vedė per liūdniausius žydų istorijos puslapius. Mokiniai aplankė buvusio Vilkaviškio geto teritoriją bei Vilkaviškio holokausto kapus.

Penktadienį mokyklos koridoriuje aštuntokė Juventa skaitė Anos Frank dienoraščio ištraukas. Ana Frank, paauglė, žydų mergaitė, Holokausto auka, savo dienoraštyje aprašo gyvenimą slėptuvėje.

Pirmadienį (rugsėjo 23 d.) mokykla tradiciškai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“. Devintokai aplankė Žynių masines žydų žūties vietą. Ten padėjo akmenėlius su vardais. Akmenys su žmonių vardais primins, jog nužudyti žmonės buvo ne skaičius, bet konkretūs žmonės su asmeninėmis istorijomis.

 

Istorijos mokytoja M. Viltrakytė