Naujienos

Kaip taisyklingai valyti dantukus

Norint išsaugoti sveikus  gražius ir baltus dantukus, neužtenka vien medikų ar pedagogų švietėjiškos veiklos. Čia svarbiausia yra tėvelių pastangos ir gerieji pavyzdžiai. Todėl  lapkričio mėn. 14 d. Sūdavos pagrindinės mokyklos ikimokyklinės ir priešmokyklinės miršrios grupės vaikai kartu su tėveliais buvo pakviesti paklausyti visuomenės sveikatos specialistės Janės Kavaliauskienės paskaitos apie dantukų priežiūrą.                

Naudodamiesi muliažu pasikartojome  kaip taisyklingai valyti dantukus, kad apsaugoti vaiką nuo dantų skausmo, garantuoti   gerą dantų išvaizdą ir normalią kramtymo funkciją. Smagu buvo iš tėvelių girdėti, kad vaikai dantukus prisižiūri gana noriai.                                                                                                                                 

Tėveliams priminta, kad 5-7m. amžiuje, pradėjus dygti pirmiems nuolatiniams dantukams, krūminiai dantys būna ypač pažeidžiami ėduonies, nes jie dar nepilnai  susiformavę ir mineralizuoti, todėl juos sunkiau  ir  išvalyti. Priminta, kad tokius, tik išdygusius dantukus rekomenduojama padengti silantais. Su vaikais ir tėveliais diskutavome ir apie dantukams ,,draugišką”ir ,,nedraugišką” maistą.                                                                      

Jeigu nuo vaikystės prižiūrėsime vaiko dantukus, įdiegsime taisyklingus burnos ertmės valymo įgūdžius, reguliariai lankysimės pas gydytoją odontologą, tai jūsų vaikas ilgai džiaugsis gražia šypsena.                                       

Pabaigoje vaikai buvo apdovanoti Vilkaviškio visuomenės sveikatos biuro skirtomis dovanėlėmis – vaikiška dantų pasta ir įvairiaspalviais dantų šepetėliais. Tėveliai gavo įvairių lankstinukų apie dantų priežiūrą.

 

Sūdavos pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos specialistė  Janė Kavaliauskienė