2019-2020 m.m kronika

Edukacinė pamoka iš Kultūros paso „Lietuvos valstybės susidarymas“

Lapkričio 27 d. mokykloje 1-4 klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje ,,Karaliaus Mindaugo laikų Lietuva“, 5-10 klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime, kurio metu artimiau susipažino su Lietuvos valstybės susidarymu.

Ši programa - tai kupina emocijų kelionė laiko mašina į XIII a. Programos tikslas – gyvai, pristatyti XIII a. istorijos laikotarpį, kuomet Lietuva formavosi kaip valstybė. Šios programos metu vaikai istoriją išgyveno patys, per aktyvų dalyvavimą: susipažino su XIII a. gyventojų drabužiais – iš kokių medžiagų buvo siuvami drabužiai, kokie aksesuarai ir kokiu tikslu buvo naudojami, kokiais papuošalais puoštasi. Kiekvienas programos dalyvis apsirengė senoviniu drabužiu, kelis dalyvius patys vaikai aprengė pilnu XIII a. vyro ir moters kostiumu. Sužinojo kokias pareigas ir teises turėjo to meto vyrai ir moterys.

Praktinių užduočių pagalba vaizdžiai susipažino su to meto kario kasdienybe: pajautė tikro kalavijo svorį, išbandė skydų sienos jėgą, pasimatavo kario šarvus, šalmą, skydą ir kitus ginklus. Programa užbaigiama teatralizuotu pasakojimu apie Karaliaus Mindaugo nuopelnus suvienijant įvairias baltų žemes ir pradedant Lietuvos kaip stiprios ir galingos valstybės istoriją. Buvo sukurta autentiška, gausia rekonstruotų, pagal tikrus archeologinius radinius eksponatų aplinka, leidžiančia mokiniams lengvai įsijausti į to meto gyvenimą. Visi programoje naudojami eksponatai (skydai, ginklai, šarvai rūbai) buvo naudojami, juos galėjo liesti, matuotis, įvertinti jų struktūrą, svorį. Šios programos pagalba siekiame vizualizuoti mokykloje gautas teorines žinias apie Karaliaus Mindaugo laikus, praplėsti mokinių akiratį, leisti susidaryti platesnį to laikotarpio vaizdą, Suteikti kuo daugiau teigiamų emocijų ir pažinimo džiaugsmo prisiliečiant prie to meto ginklų, senovinių rūbų rekonstrukcijų, papuošalų bei skatinti pasididžiavimą ir pagarbą savo protėvių kraštui, istorijai, kultūrai.

Mokiniai iš renginio išėjo laimingi ir pilni emocijų.

 

Anglų k. mokytoja Deimantė Paršaitienė