Naujienos

Gyvybę gelbstintys mokymai

Sūdavos pagrindinėje mokykloje vasario mėnesį ir kovo pirmą savaitę  8-tų – 9-tų klasių mokiniams  visuomenės sveikatos specialistė pravedė keletą pamokų, kurių metu buvo aiškinama pagrindiniai pirmos pagalbos reikalavimai ir kokių  galimų priemonių imtis žmogaus gyvybei išsaugoti.

Pirmiausia priminta, kaip išsikviesti pirmąją  pagalbą, akcentuojant, kad paskambinus bendruoju pagalbos telefonu ir pranešus apie nelaimę, pokalbį  turi užbaigti dispečeris, nes galima prarasti informaciją, kuri svarbi  kitoms gelbėjimo tarnyboms.                                                                                                                                     

Mokiniai  supažindinti su žaizdų rūšimis, kraujavimo stabdymo būdais, bintavimo pagrindais.  Paaiškinta, kaip elgtis dalinio užspringimo atveju ir  kaip teikti pirmą pagalbą esnt pilnai kvėpavimo takų obstrukcijai.     Ypatingas dėmesys skirtas automatiniams išoriniams  širdies defibriliatoriams. Paaiškinta, kur juos galima rasti,  kaip paruošti pacientą. Parodyta  elektrodų uždėjimo tvarka  ir  kad reikia klausyti ir vykdyti defibriliatoriaus nurodymus.  Mokiniai patys gana noriai mokėsi,  kaip taisyklingai atlikti krūtinkaulio paspaudimus.  Su mokiniais diskutuota  ir saugaus elgesio principai prie vandens ir vandenyje. Paaiškinta pirma pagalba skęstančiam  ir kaip elgtis ištraukus auką iš vandens. Prisiminta stabili šoninė padėtis, kada ji taikoma ir kaip teisingai paguldyti nesąmoningą ligonį.                                                            

Visi turime mokėti suteikti pirmąją pagalbą, nes nežinome, kada jos gali prireikti mūsų artimiems, bendradarbiams ar šalia esantiems žmonėms.

Sūdavos pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos specialistė  Janė Kavaliauskienė