2018-2019 m.m kronika

Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkursas-paroda ,,Sidabro vainikėlis''

Vilkaviškio kultūros centras pridėjo 14 naujų nuotraukų į albumą Konkurso ,,Sidabro vainikėlis'' vietinis turas.

Liaudies menas tebėra gyvas - dabarties meistrų darbuose, kuriuose vis dar galima įžvelgti ryškius šimtamečių tradicijų pėdsakus. Iš senovės iki pat šių technologijos amžių mus pasiekia suvalkietiškų prijuosčių lelijų margumas, žemaitiškos medinės kaukės, atbaidančios nelabuosius ir apsaugančios nuo visų negandų, ant storapilvių molinių ąsočių pragysta pasakiški paukščiai, ant kraičio skrynių keroja pasaulio gyvybės medžiai (jų šakose sutelpa ir mirusiųjų, ir gyvųjų pasaulis). Visko neišpasakosi, nes visai paslėpta simboliuose ir ženkluose - tereikia tik perskaityti.

Nacionalinis Liaudies Kultūros Centras jau keletą metų rengia ir jaunosios kartos konkursą - ,,Sidabro vainikėlis‘‘. Arba, kaip jie patys juokauja, pameistrių pasivaržymus: lai pasigalinėja, parodo savo išmonę ir rankų miklumą.

 

Kovo 5-12 d. Vilkaviškio kultūros centre organizuotas vietinis turas, kuriame savo darbus pateikė 11 moksleivių. Regioniniame ture varžysis abiejų amžiaus grupių I-III vietų nominantai.

9-14 metų grupėje:

I vieta. Austėja Mikelaitytė (mokyt. D. Maksimavičienė).

II vieta. Ema Bruožytė (mokyt. V. Murinienė)

III vieta. Emilija Pasalauskaitė (mokyt. V. Armanavičienė).

 

15-19 metų grupė:

I vieta. Justė Kaminskaitė (mokyt. V. Armanavičienė)

II vieta. Paulius Sabaliauskas (mokyt. A. Juškevičius)

III vieta. Šarūnas Baltrušaitis (mokyt. V. Armanavičienė).

 

Mums mažumėlę teks palaukti, kol sužinosime - kas bus apdovanotas pačiu pagrindiniu prizu – SIDARBO VAINIKĖLIU.  Konkursantams linkime sėkmės ir ištvermės galinėjantis toliau. Tikimės, kad senovės deivė Laima su kaupu atseikės visokeriopos sėkmės. Dėkojame visiems kūrėjams, kurie lyg kokie stebukladariai – pravėrė šimtametę lobių skrynią.  Ačiū visiems mokytojams, kurie padeda įminti visas tautodailės paslaptis.