2017-2018 m. m kronika

Lietuvos šimtmečiui

Minėdami Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį, Sūdavos pagrindinės mokyklos mokiniai šią šventę minėjo įvairiais renginiais. Pradinių klasių mokiniai su savo tėveliais kūrė ketureilius skirtus Lietuvai, kuriuos suklijavo ant 1 klasės mokinių su mokytoja gaminto Lietuvos žemėlapio.  Vaikai rašė ant spalvotų širdelių 100 gražiausių žodžių Lietuvai. Vyresniųjų klasių mokiniai, paskatinti lietuvių kalbos mokytojų, rašė laiškus Lietuvai, kuriuos iškabino mokyklos koridoriuje.  Noriai visų klasių mokiniai piešė piešinius skirtus Lietuvos 100-osioms metinėms „Spalvomis papuošiu Lietuvos vardą“. Vasario 12 d. gaminome dekoraciją mokyklai „Lietuvai 100“. Į veiklą buvo įtraukti ir tėveliai, namuose kartu su tėvais mokiniai karpė gėlytes. Dekoracija puošia mokyklos pastato išorinę sieną. Vasario 28 d. mokykloje vyko eilėraščių konkursas „Tėvynei iš vaiko širdelės“. Laureatai vyko į rajoninį konkursą. Kovo 25 d. vyko dailyraščio konkursas, skirtas šimtmečiui. Laureatai siuntė darbus į rajoninį konkursą „Mano dailus raštas puošia Lietuvos vardą“. Kovo 5-9 d. vyko lietuvių kalbos savaitė, kurios metu mokiniai ugdė istorinį pažinimą ir kūrybingą tautos puoselėtoją.

Kovo 9 d., mokyklos salėje vyko Kovo 11-osios - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas, kurio metu ne tik prisiminti svarbiausi istoriniai įvykiai, bet ir gražiausiomis eilėmis pagerbta Lietuva. Pasipuošę lietuviška atributika renginio žiūrovai klausėsi eilėraščių konkurso „Tėvynei iš vaiko širdelės“ laureatų skaitomas eiles, gražiausių dainų skirtų Lietuvai, kurias dainavo mokyklos choras, solistės - Silvija ir Gabija. Gausių aplodismentų, susižavėjimo  sulaukė ikimokyklinukų bei priešmokyklinukų grupės vaikai pasirodę renginyje mokyklai dovanotais tautiniais kostiumais, kuriuos siuvo dizaineris Juozas Statkevičius. Po iškilmingo renginio minėjimo 5-10 klasių mokinių komandos nariai buvo pakviesti į istorijos viktoriną „Pasitikrinkime žinias“. Vaikai varžėsi, kurie geriau žino istorijos faktus, bet po įnirtingos kovos laimėjo draugystė.  

Šventiškos dienos renginius vainikavo Vilkaviškio muzikos mokyklos mokytojas Simonas Bušma, kuris pakvietė mokyklos bendruomenę į akustinį gitaros skambesio koncertą. Virtuozo atliekamos melodijos sužavėjo ne tik mokytojas, bet net ir pačius mažiausius mokinukus. Visi buvo labai susikaupę, rimti, o pasibaigus koncertui visi jautėsi pakylėtai. Savo susižavėjimą žiūrovai išreiškė gausiais aplodismentais, dėkingumo žodžiais.

 

Organizatoriai