2018-2019 m.m kronika

Projektas "Duonos kelias"

Spalio 22 – 26 d. Sūdavos pagrindinėje mokykloje pradinėse klasėse vyko projektas „Duonos kelias“. Pagrindinis projekto tikslas buvo supažindinti vaikus su duonos keliu nuo lauko iki stalo ir padėti pažinti lietuvių liaudies papročius ir tradicijas.  Į projektą buvo įtrauktos ir mokinių šeimos. Duonos keliu mokiniai keliavo kartu su „Išmaniuoju robotuku“, išmoko „Duonos gimimo“ dainą, iliustravo J.Degutytės eilėraštį „Juokias duonelė“. Vyko piešinių paroda ir balsavimas. Išrinktos kiekvienos klasės prizinės vietos. Padėkos raštais už I-III vietas apdovanoti: 1 klasės mokiniai - Aistis, Kajus ir |Viltė, 2 klasės mokiniai - Goda, Andrius, Jokūbas, 3 klasės mokiniai - Goda K., Emilija P., Karolina, 4 klasės mokiniai - Kostas, Adrijus, Armanda.

Priešmokyklinukai kartu su 4 klasės mokiniais baigė ir pristatė tarptautinį eTwinning projektą "Iš kur atsiranda duonelė?" ir buvo apdovanoti pažymėjimais.

Taip pat atkeliavo „Rudeninių daržovių, vaisių ir puokščių“ traukinukas. Visi mokiniai už dalyvavimą buvo apdovanoti padėkos raštais. Ketvirtokai po šios parodos organizavimo įsteigė savo padėkos dovanėlę - įamžino jiems labiausiai patikusias daržoves ir piešinius įteikė 2 kl. mokiniui Andriui Dabrilai, 3 kl. mokiniams - Gustui Kušliui, Emilijai Petrošiūtei, Erikai Stakvilevičiūtei ir 4 kl. mokinei Ernestai Vitkauskaitei. Mokinių daržovių parodoje daugiausia buvo darbelių iš moliūgo, todėl kiekvieno laukė dar vienas prizas - paskanauti moliūgų saldainių.

Projekto paskutinę dieną vyko šventė – viktorina.  Mokiniai tėveliams parodė šventinę „Duonos kelio“ programą ir visi šventės dalyviai sudalyvavo linksmoje viktorinoje.

Visi vaišinosi namine duona su medumi.

 

 

Pradinių klasių mokytojos  N.Kušlienė, A.Balčiūnienė