2018-2019 m.m kronika

Projektas ,,Diabetas kaip tyli epidemija – programa skirta kovai su diabetu pasienio teritorijoje“

Spalio 23 dieną mūsų mokykloje buvo vykdomas projektas ,,Diabetas kaip tyli epidemija“. Projekto tikslas – skleisti žinias apie sveiką gyvenimo būdą, tinkamą mitybą bei fizinį aktyvumą. Šį projektą vykdo VšĮ Vilkaviškio ligoninė ir 4 rajono mokyklos, tame tarpe ir mūsų mokykla. Projekto koordinatorė vaikų ligų gydytoja, neurologė ir buvusi mūsų mokyklos mokinė Diana Mykolaitytė.  

Kartu projekto komandoje buvo dietologė Jolanta Černiauskienė bei kineziterapeutė Eglė Reliūgienė.  Šis  projektas  skirtas  6-7 klasių moksleiviams, mokytojams ir tėveliams. Mokykloje vyko vienos akademinės valandos paskaita – diskusija apie diabetą, sveiką mitybą bei fizinį aktyvumą. Mokiniai ir mokytojai išgirdo daug naudingos informacijos iš dietologės Jolantos kaip sveikai maitintis, aktyviai pasimankštino pamokyti kineziterapeutės Eglės ir užpildę anketos klausimus, įsivertino savo mitybos įpročius.

Projekto koordinatorė Diana pristatė filmuką apie diabetą, jo tipus, priežastis ir būdus kaip jo išvengti. Visi projekto dalyviai buvo apdovanoti atmintukais su įrašyta informacija apie diabetą  na, o mokykla gavo 1 krepšinio ir net 33 futbolo kamuolius.

Nuoširdžiai dėkojame gydytojai Dianai ir jos kolegėms už įdomiai praleistą laiką, suteiktas žinias,  atvežtas dovanas mokyklai ir mokiniams bei pagalbą ugdant sveikatą mokykloje.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Laima Kazlauskienė