Informacija dėl COVID-19

Pajutę peršalimo simptomus likime namie!

Sveikatos apsaugos ministerijos paruošta informacija apie sergamumą gripu ir kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis – skaityti visą informaciją.

 

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos paruošta informacija dėl didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų izoliavimoskaityti visą informaciją PDF formatu.

 

Vilkaviškio r. Sūdavos pagrindinės mokyklos savitestavimo organizavimo ir vykdymo tvarka

 

Informacija dėl koronaviruso prevencijos

 

Informacija apie reikalavimus, ugdymą, skiepus, testavimą

 

Mokinių ugdymo organizavimo reikalavimai mokyklose

 

Kaukės – viena iš svarbiausių apsaugos priemonių

 

Pasaulio sveikatos organizacija pataria laikytis vietos valdžios institucijų rekomendacijų dėl kaukių dėvėjimo. Kadangi virusas sparčiai plinta, šalies lygmeniu buvo priimtas sprendimas dėvėti kaukes pradinių klasių mokiniams. Kaip numatyta operacijų vadovo sprendime, nuo gruodžio 1 d. visi vyresni nei 6 metų asmenys švietimo įstaigoje uždarose patalpose turi dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius, kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. Kaukių dėvėti nereikia, kai vaikai sportuoja ar dalyvauja veiklose, kurių negalima atlikti būnant su kauke. Taip pat negalios paliestiems mokiniams, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Jiems sveikatos specialistai rekomenduoja nešioti veido skydelį. „Visi norime, kad mūsų vaikai būtų saugūs. Teisingai dėvimos kaukės sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 ir suaugusiems, ir vaikams. Vienintelė sąlyga – ir tėvai, ir mokytojai, bent jau pirmosiomis kaukių dėvėjimo dienomis vaikams turėtų priminti, kaip teisingai jas dėvėti“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Julius Lukošius. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. lapkričio 18 d. Nr. V-2621sprendimo „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. birželio 30 d. sprendimo Nr. V-1552 „Dėl pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų“ pakeitimo“ 3 punktas reglamentuoja: „Įpareigoti mokinius, ugdomus pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, ir kitus vyresnius nei 6 metų asmenis švietimo įstaigoje uždarose patalpose dėvėti kaukes <...>“).
Sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio teigimu, „reikia edukacijos, dėmesio, nereikia bausmių, nereikia vaikų gąsdinti, tiesiog reikia jiems padėti jas naudoti teisingai“, todėl skatiname mokyklų vadovus ir pedagogus pasirūpinti, kad mokiniai tinkamai dėvėtų kaukes.
Apsauginės kaukės tiek pamokų, tiek pertraukų metu privalomos mokiniams nuo 1 iki 12 klasės. Jomis savo vaikus aprūpinti turi tėvai ar globėjai, o tais atvejais, kai mokinys kaukę pamiršta, kaukė suplyšta ar nutinka kiti nenumatyti atvejai mokykloje – pasirūpina mokyklos.  Teisės aktais nėra nustatyta prievolė nei mokykloms, nei savivaldybėms aprūpinti kaukėmis mokinius.
Tikimasi visų geranoriškumo, supratimo ir pastangų siekiant suvaldyti viruso plitimą. Prie pandemijos valdymo prisidėkime visi.

 

Nuo kovo 2 d. pradinukams mokyklose nereikės dėvėti kaukių.
Sveikatos apsaugos ministro sprendimu jauniausiems mokiniams kaukių nebereikės mokyklose, kai patalpoje yra tik tos pačios klasės vaikai. Kaip ir iki šiol, kaukės nedėvimos sportuojant, atliekant veiklas, dainuojant ir pan.
Kiti anksčiau nustatyti saugumo reikalavimai švietimo įstaigoms lieka.
Daugiau apie ugdymo organizavimą pandemijos metu www.mokyklabecovid.lt

 

 

Nuo balandžio 4 d. Operacijų vadovo sprendimu atsisakoma privalomo reikalavimo dėvėti kaukes visose uždarose erdvėsetaip pat ir ugdymo įstaigose

Kaukių dėvėjimas privalomos išlieka sveikatos, slaugos ir globos įstaigose bei viešajame transporte.

Nors kaukių dėvėjimas nebus privalomas, jas dėvėti rekomenduojama uždarose erdvėse, kur nepavyksta išlaikyti saugaus atstumo, susirenka daug žmonių, patalpa blogai ventiliuojama. 

 

Taip pat nuo balandžio 4-osios iki penkių dienų trumpinama COVID-19 liga sergančių asmenų izoliacija – šis pakeitimas daromas atsižvelgiant į vyraujančios koronaviruso atmainos savybes, t. y. trumpesnį inkubacinį laikotarpį. Dėl ilgesnės izoliacijos poreikio spręs gydytojas, įvertinęs paciento sveikatos būklę.

 

Nuo 2022 m. gegužės 1 d. šalyje atšaukus ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19 ligos, ugdymo įstaigose atsisakoma periodinio testavimo savikontrolės testais, paviršių tyrimų (plačiau).