2017-2018 m. m kronika

Mokinių naktis mokykloje

"Nusileidus saulei" - naujas Sūdavos pagrindinės mokyklos renginys (socialinių įgūdžių ugydymo projektas), kuris birželio 14-15 dienomis įvyko pirmą kartą. Mokiniai 18 valandą rinkosi mokykloje, nusiteikę nemiegoti visą naktį. Jie su savimi turėjo atsinešti vos keletą pagrindinių daiktų. Vienas iš jų - miegmaišis, čiužinys arba bent paklotėlis. Kai kurie neatsinešė nė vieno. "O kam? Juk miegot neketinam!".

Registracijos pabaigoje mūsų buvo 42. Išties daug. Visi sugužėjome į salę, kurioje vyko paskaita su Simonu Adomavičium. Jis mokė dirbti komandiškai, apsvarstyti sprendimus ir pravedė keletą linksmų užsiėmimų.

Vėliau mokiniai skirtėsi į tris grupeles. Vieni pynė draugystės apyrankes su mokytoja Liuda Mikelaitiene, kiti kūrė palinkėjimus mokyklai su Deimante Paršaitiene, o trečioji grupelė dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje su mokytoja Milda Viltrakyte.

Po veiklų laukė vakarienė - picos. Visi jau buvo išalkę, todėl jos kaip mat ištirpo ir nuskubėjome į kitą suplanuotą veiklą: atvyko Ramūnas Puodžiūnas! Jis taip pat mokė mus dirbti komandiškai, buvo pasiruošęs keletą išties įdomių žaidimų, kurie visus išjudino.

O išsijudinę vaikai, net ir išvykus Ramūnui, norėjo šėlti, todėl kita veikla buvo ,,Just dance". Šios veiklos metu buvo išjudinti visi: ir vyresni, ir mažesni.

Bet, kad ir kaip linksma buvo šokti, teko šiek tiek nurimti. Vėl skirstėmės į grupeles (šį kartą į dvi). Vieni ėjo į poilsio kabinetą dalyvauti UNO turnyre, o kiti pas Rasutę į biblioteką skaityti įvairių knygų ir siaubo istorijų.

Na, o po to visi grįžo į salę linksmiausiai daliai - šokiams. Jau ne "Just dance", o laisva forma. Keletą valandų vaikai nerimo, atrodė, jog muzika netils visą naktį, bet atėjo laikas poilsiui - vieni ėjo miegoti, kiti kabinetuose žiūrėjo filmus, o dar kiti tiesiog kalbėjosi tarpusavy.

Kadangi 5 valandą ryto vaikai pradėjo vaikščioti ir neleido miegoti draugams, mokytoja Milda visus susikvietė į salę. Tiesa, šiek tiek išsigandom, manėm, jog pyks, bet viskas buvo OK. Pasidalinome savo įspūdžiais ir, svarbiausia, paklausėme jos, ar dar kada nors sutiks su mumis organizuoti naktį mokykloje "Nusileidus saulei".

Todėl tikimės, kad tai - ne paskutinis toks nuotykis. Dėkojame ne tik dalyviams, bet ir visoms mokytojoms, kurios mums padėjo ir mumis pasitikėjo!

 

Mokyklos mokinių taryba