2017-2018 m. m kronika

Dalintis šiluma gera!

Sūdavos pagrindinės mokyklos mokiniai tuoj po rudens atostogų surengė Pyragų dieną.  Kepė ir pardavinėjo pyragus, grybukus ir kitus saldėsius. Pinigėlius aukojo. Surinkta 50 eurų suma nudžiugino, nes kaip tik tuo metu kolegė pasidalino skelbimu, kviečiančiu dalintis šiluma su Ankstukais. Pasitarus už pinigus, surinktus per Pyragų dieną buvo nupirkta švelnios kūdikėlių vilnos siūlų. Pirmos juos pasidalino anglų, geografijos, matematikos, priešmokyklinio ugdymo mokytojos. Aišku, mezgė ir technologijų mokytoja bei socialinė pedagogė, kuri anksčiau apmegzdavo Alytaus kūdikių namų leliukus. Net mokyklos finansininkė, bibliotekininkė ir pavaduotoja išsitraukė virbalus. Mokyklos svetainėje paskelbėme kvietimą mamoms, močiutėms, mokinėms įsijungti į akciją „Šiluma dalytis gera!“.  Tačiau labiausiai „suveikė“ ne skelbimas, o pavyzdys. Kai kelios mokytojos budėdamos koridoriuje ėmė megzti, vaikų klausimams nebuvo galo.

O kitą rytą vienas paauglys pasakė:

- Aš irgi ankstukas! Mano mama moka megzti. Galiu parnešti jai siūlų?

Tikslas buvo pasiektas! Tokių mamų atsirado ir daugiau. Tai Mijos K., Malvinos ir Gabrielės J., Samantos A., Livetos S., Gretos R., Kamilės ir Justo K. mamos. Šaunuolė ir Ugnės P. močiutė – tiek mažų kojinyčių. O labiausiai nudžiugino penktoko Eitvydo S. mama. Ji iš savo siūlų numezgė stilingus komplektukus- pledukus, kojinytes ir liemenes kūdikėliams.

 Tik, deja, sunkiau sekėsi mokinukėms– neklauso jų virbalai. Čia nepralenkiama buvo Milda S.

Visų šaunių mezgėjų laukia paruošti padėkos raštai.

Na, o mezginiai išskalbti, supakuoti, papuošti vaikų pieštais atvirukais ir linkėjimais, kurie,tikim, sušildys ne tik mažylių kojytes, bet ir jų tėvelių bei akcijoje dalyvavusių širdis, keliaus į Vilnių.

Ačiū už Jūsų gerumą !       

   

 Dailės ir technologijų mokytoja Diana Maksimavičienė