2015-2016 m.m kronika

Projektas „Žvaigždėtos naktys 2016“

Birželio 1-2 d., Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga, mokykla vykdė projektą „Žvaigždėtos naktys 2016“. Jo metu viena dalis mokinių ir mokytojų ruošė pristatymus mokykloje bei namuose, o kita dalis  išvyko į edukacinę kelionę po Molėtų kraštą.

Pirmas sustojimas buvo Molėtų miestelyje. Ten vaikai galėjo pasivaikščioti nedidelio, bet labai gražiai sutvarkyto miestelio gatvėmis bei aplankyti nuostabų skulptūrų parką.

Pasigrožėję miestelio kraštovaizdžiu, vykome į Lietuvos etnokosmologijos muziejų. Pakilus į apžvalgos aikštelę atsivėrė puiki Aukštaitijos miškų ir ežerų panorama. Iš paukščio skrydžio apžiūrėjome kalendorinį akmenų ratą ,,Lietuvos Saulė“ – 30 metrų  diską su aštuoniais spinduliais. Vėliau aplankėme Baltiškąją senovės lietuvių dangaus šviesulių stebyklą. Čia etnologas Jonas Vaiškūnas supažindino su etnoastronomijos ir archeoastronomijos paslaptimis, senovės baltų Zodiako ženklais bei papasakojo, kaip kadaise buvo stebimi dangaus šviesuliai, atliekami kalendorinio laiko skaičiavimai.

Toliau ekskursija tęsėsi Molėtų observatorijoje, kuri dabar priklauso Teorinės fizikos ir astronomijos institutui. Observatorijoje mokiniai susipažino su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų  nuotraukomis. Kadangi buvo giedras naktinis dangus, ekskursijos dalyviai galėjo pasižvalgyti į dangaus kūnus pro teleskopą ar specialaus astronominio lazerio pagalba ištyrinėti žvaigždynus. Kupini geros nuotaikos, neišdildomų įspūdžių atsisveikinome su Molėtų kraštu ir grįžome namo.

Tikiuosi, jog šios kelionės įspūdžiai ir emocijos išliks ilgam.

 

9 klasės auklėtoja Deimantė Paršaitienė